Přeji pěkné dopoledne,

nechala jsem se na Vašem webu inspirovat a posílám krátký mail o filmu, který jsem v poslední době viděla. Včera jsem měla možnost vidět Na dotek. A protože to je zajímavé dílo, rozhodla jsem se přidat "příspěvek" pod text na web, třeba se někdo nechá inspirovat. 

A teď přikládám ten můj "okopírovaný" názor:
Jak jsem už psala, byla jsem včera v kině na filmu Na dotek. Je to film ze života - o životě, takže žádné zbytečné přikrášlování, a o lásce a vztazích, o lásce na první pohled, o citech a pocitech, žárlivosti, zklámání, důvěře, sexu. Skvělé herecké obsazení (do té doby jsem z těchto herců znala jen Julii Roberts, dále hrají Natalie Portman, Jude Law a Clive Owen), dobře natočeno, zajímavá průvodní píseň, perfektně načasované dialogy. Je tam sice spousta sprostých slov, které mi jindy vadí, ale sem to prostě patří a sprostě to tu nepůsobí. Kdysi jsem Na dotek viděla jako hru v pražském divadle Rokoko, kde hráli Michal Dlouhý, Vladimír Dlouhý, Lucie Vondráčková a Eva Salzmannová, a bylo to moc povedené, takže jsem se nechala pro návštěvu kina inspirovat...

Zatím se mi nepodařilo zjistit autora oné úvodní a konečné písně (u nás bylo v kině málo lidí, takže ani titulky neběžely až do konce, takže jsem si na to jméno nemohla počkat). Ani na oficiálních stránkách tohoto filmu se mi to nedaří nalézt. Netušíte někdo, kdo je autorem té písně?

Hezký den přeje R1911

Který film mne v poslední době  zaujal?
Bylo jich hodně, ale neměly na dokument, který jsem zhlédla minulý týden.
Navštívila jsem trojrozměrné kino na Zličíně a byla jsem fakt dojatá.
Promítali dokument o Galapágách. Dosud jsem dokumenty moc nevnímala, ale tenhle mne opravdu dojal. Díky trojrozměrným brýlým jsem vše měla jako na dlani.

Všechna ta zvířecí stvoření ve mně vzbuzovala úctu a pokoru. Nevěřila jsem, jak můžou v tak pustých krajinách vůbec přežít. Počínaje leguány a konče želvami obrovskými. Nevím proč, ale začala jsem přemýšlet nad otázkou, co bude dál.

Každý den, když vidím, co vše se na světě děje, jak jsou lidé ke svému okolí bezohlední a někdy i sobečtí. Prostě jsem se neubránila a během pořadu mi ukáply slzy. Slzy smutku, obdivu a bezmoci. Nedokážu si představit situaci, kdy by měla všechna krásná stvoření na světě zemřít kvůli malichernostem a bezohledností nás - lidské civilizace.

Myslím, že stejný pocit mělo dalších x lidí v sále.
Doporučuju všem tento dokument zhlédnout, nebudete litovat.

Trinitty20

Ja vám napíšem príbeh, ktorý sa stal pred viacerými rokmi.

Bolo to už veľmi dávno. V našej dedine sme nemali kina, najbližšie bolo v okresnom meste, 35 km od nás. Práve dávali Hviezdne vojny, bol to môj obľúbený fim z detstva, a vtedy to dávali prerobenú,
modernizovanú.
    Keďže auto sme nemali - vlastne mali sme, ale stále bolo pokazené - som poprosila najlepšieho kamaráta, aby sme na to išli. Súhlasil, ale dodal, že bude to tesné, lebo robí do večera, lístky nemáme. Dohodli sme sa, že o šiestej večer už budem pripravená, on na mňa len brnkne,
keď bude na konci ulice a už aj bežím dole. Doma som dôkladne prezrela program v jednom časopise, že kde ten film presne bude - keďže v meste sú dva kiná - . Kino Slovan, jasné,
nezabudnem.
   Šup do auta, cesty boli šmykľavé, práve bola sezóna zbierania cukrovej repy, takže cesty druhej triedy boli plné blata, ale stará škodovka letela ako šarkan. Nervôzne som pozerala hodinky, či to
stihneme, pritom modlila, nech nehavarujeme. 10 minút po začiatku filmu sme dorazili. Vyleteli sme obaja z auta, on skoro zabudol zamknúť auto, a bežali sme dnu k pokladni, či sú ešte nejaké lístky.
Dobrý večer pani, máte ešte lístky?
Máme pravdaže, kde chcete?

No keď tá pani vyslovila túto vetu, začala som mať z toho divné pocity.
Hviezdne vojny, druhé predstavenie, a toľko voľných lístkov? No nevadí. Išli sme dnu, sadli sme sa a pozeráme. Bolo z nás tam maximálne 30, ich priemerný vek okolo 10-12 rokov.
Nejaký blázni pobehávajú na plátni, útok proti pevnosti či čo. Kamarát na mňa pozrel a hovoril:
No dúfam, že nie na toto si ma ťahala!
To určite nie, to je asi ešte reklama, že aké nové filmy dávajú teraz v kinách!!!!

Sama som chcela veriť tomu, čo som mu povedala. Že by predsa zmena programu?
Sedeli sme tam asi desať minút, a vtedy som na to došla, vlastne pripustila, že som predsa len pomiešala tie dva kiná, a to naše Hviezdne vojny sa práve dejú v kine Junior. Práve sme pozerali Asterix a Obelix.
Smutne som sa postavila, kamarát bol naštvaný:
Keby som to vedel, tak zobereme so sebou aj moje dcérky, aspoň by si
to užili ony!
Pani v pokladni na nás pozerala divne, keď sme odchádzali. 
Nepáči sa vám film?
Len som smutne zakrútila hlavou a išli sme domov.

kittina28

 

Děkuji všem za příspěvky, moc se mi tu dnes s vámi líbilo...

Vítězný článek a výherkyni kosmetiky vyhlásím po páté hodině.

Přeji vám hezký večer!

Reklama