Děkuji za příspěvky (byť třeba krátké), které přijdou. Dva z nich jsem spojila v jeden, protože jsou si tematicky blízké. Jsou od čtenářek, které nejsou se svými vlasy moc spokojené. Třeba u vás najdou u vás nějakou radu.

Já jsem vlasy zdědila po mamince a mám tzv. tři chlupy v pěti řadách. Zatímco moje sestra má vlasy krásné vlnité husté a dlouhé, já mám na hlavě děs běs. Mám vlasy rovné a jemné, zároveň trčavé a nedržící jakýkoli tvar. Mastí se mi tak, že si je ráno umyju a už večer bych z nich mohla odkapávat na smažení řízků.

Vlasy si tedy myju denně už několik let. Mastné vlasy mám pro změnu po otci, ten s tím taky válčí celý život. Měla jsem tedy "štěstí" a po obou rodičích jsem, co se kvality vlasů týká, zdědila to nejhorší. Každá kadeřnice je ze mě nešťastná a dodnes jsem nenašla účes, který by pro mě byl ten pravý, protože co s takovou hrůzou vytvářet, že ano?

Charlota

Tak momentálně se svými vlasy nejsem spokojená vůbec. Kolem dvacítky jsem měla vlasy blonďaté, dost vlnité, husté a dlouhé. Ale po dvou porodech se mi vlasy narovnaly, mám je už jen lehce zvlněné a hodně mně zjemněly. Nedrží mi tvar, ztmavly na světle hnědou a objevují se mi už i první šediny.

Momentálně se nacházím ve fázi hledání šikovné kadeřnice, která by mi obarvila vlasy bez zničení a vytvořila účes, který by nezmizel hned po prvním umytí. Jinak než jdu ven, vlasy jen umyji a nechám uschnout, protože ani ten fén jim nedělá zrovna dobře. Teď už jsem jen zvědavá, co udělají s mými vlasy další roky. Snad nebudu nakonec plešatá

Svatava

Pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny.

Nevěste hlavu, takhle na dálku se sice těžko radí, ale držím vám palce, abyste našly dobrou kadeřnici, která bude mít cit.

Reklama