Minulé pondělí jsme měli v magazínu téma „prázdniny“. Následující dva příspěvky do tohoto tématu přišly již po stanoveném termínu, přesto jsem se rozhodl vydat je - vždyť toto téma je stále aktuální.

Ačkoli dnes máme téma „chlapi nahoře bez“ vy si teď můžete přečíst dva prázdninové příspěvky...


prazdniny

Haf!, Haf! Haf!

prazdniny

Jsme čtyři kavalíři king charles španělové a  ve velkém psím kolektivu si užijeme spoustu legrace. Bydlíme ve městě a to nás vůbec nebaví. Máme velikánský čtyřpokojový byt, ale pro nás je to málo.

prazdniny

 Chyběl nám pořádný výběh. A tak jednou panička vysypala prasátko a jednu pořádně velikánskou zahradu  i s chatičkou koupila. Je v lese, takže máme vycházky na čerstvém vzduchu. Nejvíce nás baví houpačky, vždy se snažíme urvat lepší místo a předstihnout paničku. Také koupel v jezírku je skvělá, ale to děláme jen tajně. Panička se pro to moc zlobí! Bojí se o lekníny.

prazdniny

prazdniny

Robinek, Hanýsek, Falko, Oliverek a Vodfon


Léto roku 1969 bylo nezapomenutelné. Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a my si je užívali, jak se jen dalo. A že se dalo...byli jsme sice příliš malí, abychom řídili auto, ale už dost velcí, abychom celé dny trávili v dosahu rodičů. Doma jsme tak tak slupli oběd a hajdy ven!
Nápad se zrodil v mé hlavě -v hlavě jedenáctileté holky, která o loňských Vánocích objevila pod stromečkem vytoužený dárek: půvabnou knížku Astrid Lindgrenové „Děti z Bullerbynu“.
A do příběhů těchto dětských hrdinů se pasovala naše trojka - já byla Lisou, mladší kamarádka Annou a na jejího šestiletého bráchu jsme jinak nezavolaly než: „Olle“! A stejně tak, jako děti z Bullerbynu, jsme se rozhodli nocovat na seníku, který patřil k hospodářství rodičů mých malých přátel. Jak jsem toužila být jako Lisa a jít ráno k mamince požádat o trochu mléka k snídani!
Dočkali jsme se. Umytí a se řádně vyčištěnými zuby, vyzbrojeni velkou baterkou a dekami, jsme si ustlali na přehledném - podle nás nejbezpečnějším a nejsvětlejším - místě na seníku. S nadcházejícím večerem se stíny prodlužovaly, šero se rozpínalo do tajemných koutů rozlehlé hospodářské budovy a do našich dívčích dušiček se začal vkrádat STRACH. Copak hrdina Olle, ten usnul klidným dětským spánkem sotva ulehl. My holky jsme usnout nemohly. Krčily jsme se v pokrývkách a ani nedutaly.
P r a s k, křup, v r z...rup...prásk.
Co to jeee?
V šeru u vrat jsme zpozorovaly velkou tmavou postavu, která hleděla přímo na nás! Stála tiše, bez hnutí. V tu chvíli jsem jednoznačně pochopila rčení: „Nevydala ani hlásku.“ Nekřičely jsme...jen čtyři holčičí kukadla zírala vyděšeně do tmy. Jak se obrys postavy objevil, tak po chvíli - po hrozně dlouhé chvíli - zmizel.
Jestli jsme vzaly nohy na ramena? Ale kdepak! Takovou odvahu, abychom dokázaly proběhnout pootevřenými vraty, ve kterých se postava zjevila, jsme neměly. Bděly jsme až do prvního ranního slunečního paprsku, kdy jsme se zimomřivé a unavené dopotácely do postelí a prospaly celé dopoledne.
A hrneček teplého mléka? Ten jsem opravdu od mamky dostala, ale až k obědu.
Dnes po čtyřiceti letech, kdy jsem dávno sama mámou, si myslím, že osoba, která nás tehdy k smrti vyděsila, byla starostlivá kamarádčina maminka. Pamatuji ji, jak pracovala na statku, většinou oblečena v dlouhém modrém pracovním plášti. Pro svůj klid nás zřejmě přišla zkontrolovat tak, jak to maminky dělávají, zda na seníku netropíme nějakou neplechu.
Ale co když to byl někdo úplně jiný?
Jak to bylo doopravdy se však již nikdy nedozvím - maminka Anny a Olleho se na nás už nějaký čas usmívá z nebeského obláčku.

Hannah58

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 7. 2011: Chlapi nahoře bez!

  • Líbí se vám, když chodí muži na veřejnosti nahoře bez?

Toto je otázka, o kterou běží. Přijdou vám muži nahoře bez sexy? Nebo naopak směšní? Či dokonce nechutní? Ráda obdivujete jejich mužné svaly a pupky? Zkrátka, co si o mužích, kteří na odiv v létě vystavují svůj trup, myslíte? Posílejte mi své názory! Získat za ně můžete luxusní kosmetiku VICHY HOMME pro muže, aby ten váš miláček (ať už nahoře bez, nebo s), byl pořád krásný! Váš text ať je dlouhý, alespoň jako tento odstavec. Zasílejte ho na redakční e-mailovou adresu nejpozději do 7. 7. 2011, 14.30 hodin.

A když budete chtít, můžete poslat i svojí originální fotku takového muže! I za tu budete mít šanci na slíbený dárek.

vichyvichy

Reklama