Oslovili jsme dvě osobnosti kulturního života, abychom zjistili jejich názor na finanční odměny dětem. Co si o této problematice myslí mladá maminka Alice Bendová a zpěvačka Petra Černocká, čtěte v tomto článku...

peníze

Myslíte si, milé čtenářky, že dávat dětem finanční odměny, třeba za pěkné vysvědčení, je správné? Anebo jste spíše proti? Či nemáte ucelený názor? My jsme oslovili dvě slavné maminky, herečku Alici Bendovou a zpěvačku Petru Černockou, abychom zjistili, jak na věc pohlížejí...

Petra Černocká

Jaký je váš názor na finanční odměňování dětí, třeba za pěkné vysvědčení?
Děti je třeba odměňovat i finančně, protože ony vědí samy, na co si spořit, po čem touží. Ale musí to být přiměřené, aby nedostávaly o mnoho více, než dávají dětem rodiče v okolí.

Dala jste někdy dceři finanční odměnu?
Odměňovala, ale vzhledem k tomu, že jsem „neuměla“ moc chválit, tak to byla pro mě taková zastřená forma, kterou (doufám) pochopila jako pochvalu.

Alice Bendová

Jaký je váš názor na finanční odměňování dětí, třeba za pěkné vysvědčení?
My jsme zatím k tomu nedošli, ale samozřejmě si myslím, že je lepší dávat dárky než finanční odměnu. Kupovat dětem, co si přejí. Druhá věc je, když jsou děti starší, třeba v šestnácti, sedmnácti letech, chodí na střední a chtějí si koupit něco samy.

Dostala jste někdy od rodičů finanční odměnu, třeba právě za vysvědčení nebo za úklid?
Za úklid určitě ne, ale nějaké peníze jsem od mamky a někdy i od babičky dostala. Třeba stovku za vysvědčení... jen už přesně neřeknu, kdy a za jaké.

Kam dál? Naše rozhovory...

Reklama