První čtenářkou, která přispěla k dnešnímu detektivkovému tématu, je PBD. Píše, že ji kniha musí zaujmout hned dvakrát, aby si ji přečetla. Čím? To už zjistíte v této novince...

Jak čtenářka PBD rozpozná zajímavou knihu a potažmo tedy i detektivku? Snadno, musí mít zajímavě popsaný děj na přebalu a musí ji chytnout na prvních stránkách...


Zdravím Vás,
já čtu hodně ráda detektivky, a nejen je. Ale knihy romantické - Danielle Steel a obdobné knihy - tak ty opravdu nemusím. Nejsem z těch, kteří by preferovaly pouze jedno, dva či tři autory. Mě musí kniha zaujmout ve dvou krocích.

  • Krok první - zaujmutí popisem děje na přebalu knihy
  • Krok druhý - jakmile mě kniha „nechytne“ do 20-30 stran-odkládám ji.

K dost knihám,které jsem dříve odložila,jsem si našla nakonec cestu.Asi jsem do nich potřebovala dozrát,či dorůst chtcete-li ..

Ale proč jsem se vlastně rozhodla k tomuto tématu psát. Je to dva dny nazpět, co jsem dočetla knihu. Chtěla bych Vám ji doporučit. Jmenuje se - Muži, kteří nenávidí ženy a napsal ji Stieg Larsson, přeložila Azita Haidarová.
Nebudu se tady rozepisovat o ději a kazit tak případným čtenářkám radost z četby. A kdo chce, informace o této knize si na internetu najde.

S pozdravem,
PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Indicie k detektivní soutěži Kdo unesl dítě...

  • Ta, co bydlí u parku, nakupuje v obchodě DUO.
  • Ta, co bydlí u lesa, se nejmenuje Linda.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

  • Máte ráda detektivky?
  • Raději je čtete, nebo se na ně díváte na obrazovce či plátně?
  • Jaký typ detektivek máte nejraději?
  • Byla byste dobrý detektiv? Tedy umíte dopředu odhalit pachatele?

V detektivním tématu dne můžete získat hned několik cen. Stačí napsat příspěvek, zaslat ho na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a dodržet podmínku,.že příspěvek musí být alespoň tak dlouhý jako tento odstavec a nesmí přijít později než v 15.30 hodin 29. 2. 2012 a zařadíte se do slosování o následující krásné knižní ceny: ve hře jsou 2 detektivní balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama