Společnost Plastia přichází na český trh s novinkou, která umožňuje pěstitelům květin a jejich milovníkům kombinovat barvy květináče podle svých představ, vkusu a oblíbených barev. Květináč Mareta se skládá ze dvou hlavních částí: spodní tvoří zásobník na vodu a druhá vrchní slouží proplastia zasazení rostlin. Každá z částí má jinou barvu a lze je podle svého vlastního vkusu sladit. Květináč lze také zavěsit díky speciálnímu řetízku, který je jeho součástí. Květináč lze zavěsit například na zahradě, balkóně nebo u vstupu do domu. Ve spodní části květináče je nově umístěn také ukazatel hladiny vody. Při dostatečném množství vody v rezervoáru se Vám objeví v otvoru pro zalévání červený ukazatel, který říká STOP - už nezalévat!

„S přicházejícím obdobím jara se mění vnímání lidí. Začínají se více používat barvy, a to nejen v oblékání, ale také při výběru nádob na balkon či terasu,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia. „Proto uvádíme v tomto období na český trh nový květináč, který si každý dle svých představ může barevně sladit, a vytvořit si tak nádobu na květiny v jednom barevném odstínu nebo vícebarevný,“ dodává Lenka Novotná.

plastiaKvětináč Mareta ocení každý, kdo si rád hraje s barvami. Ten je nabízen v široké škále barevných kombinací od slonové kosti, růžové, vínové, modré, zelené až po tmavý antracit. Všechny barvy lze mezi sebou kombinovat, anebo je možné vytvořit si květináč v jednom barevném odstínu, například plastiaslonová kost světlá a slonová kost tmavá. Květináč vytvoříte spojením vrchní nádoby, která v sobě skrývá samozavlažovací vložku a misky, která slouží jako rezervoár vody.

Díky samozavlažovacímu systému nemusíte stále myslet na zalévání, protože ukazatel hladiny Vám díky své poloze sám ukáže, kdy je potřeba vodu dolít. Plánujete-li opustit domácnost na delší dobu, nemusíte již mít obavy, že Vám květina v době Vaší nepřítomnosti uvadne. Zásobník jí totiž po celou tuto dobu zajistí dostatečný přísun vody.

1. květina s kořenovým balem
2. květináč Mareta
3. dno květináče Mareta s otvory pro prorůstání kořenů
4. vzlínací dutiny
5. otvor pro vložení knotu
6. otvor pro ukazatel hladiny a zalévání
7. ukazatel hladiny vody
8. rezervoár vody
9. řetízek

Základní barevné kombinace:

  • Slonová kost světlá + slonová kost tmavá
  • Zelená světlá + zelená tmavá
  • Růžová + vínováplastia
  • Antracit tmavý + antracit světlý

MOC samozavlažovacího květináče Mareta je:

MARETA 25 cm 169 Kč
MARETA 30 cm 199 Kč

Návod na pěstování :

  1. plastiaNa dno květináče nasypte substrát určený pro pěstování balkonových květin.
  2. Květinu i s kořenovým balem vložte do květináče, dosypte substrát a dobře upěchujte.
  3. V prvních měsících zalévejte rostlinu shora. Při dostatečném množství vody v rezervoáru se objeví červený ukazatel hladiny vody. Ten Vám říká STOP - nezalévat.
  4. Po 3 až 12 týdnech (v závislosti na rychlosti růstu jednotlivých rostlin) kořeny prorostou až ke dnu vložky a některé spustí své kořeny až do rezervoáru vody.
  5. Rostliny doporučené pro pěstování v květináčích Mareta: Lobelia, Pelargónie, Begonie, Kalibrachoa, Petunie převislá, Bidens (dvouzubec), Bakopa, Fuchsie, Verbena (Sporýš zahradní), Chryzantéma, Levandule, bylinky
Reklama