a.jpg
Foto: Shutterstock

Když Alena před dvěma roky otěhotněla, byla to trochu čára přes rozpočet. S manželem Adamem (29) plánovali, jak se před založením rodiny osamostatní. Bydlet u jeho rodičů nevyhovovalo ani jednomu z nich. Zatímco ona se s očekávaným příchodem miminka smířila a začala se i těšit, on byl stále jako opařený.

Těhotenství manžela zaskočilo

„Vůbec nedokázal pochopit, jak se to mohlo stát, když si dával pozor, případně používal kondom. Snaha vysvětlit mu, že žádná ochrana není stoprocentní, příliš nezabírala. Bylo vidět, že nad tím pořád přemýšlí. Začal být nepříjemný, mlčenlivý, odtažitý. Připisovala jsem to nervozitě ze zodpovědnosti, která nás oba čeká. Tehdy mě ale absolutně nenapadlo, že v tom hledá něco úplně jiného. A sice moji případnou nevěru!“ svěřuje se Alena, dnes už maminka ročního syna Sebastiana.

Adamovo divné chování se nelepšilo ani po porodu. K miminku si jen těžko hledal cestu, veškerou starost nechával na Aleně. Mozaika všeho, čemu u svého muže najednou nerozuměla, se jí poskládala v hlavě až poté, co si náhodou vyslechla jeho rozhovor s tchyní.

Nevěřili, že je syn jeho

„Matinka vedla řeči, že mu Sebík vůbec není podobný. Prý na tom, že třeba není jeho, může něco být. On jí neodpověděl, jen pokrčil rameny. To do mě vjel čert. Copak mě za těch čtrnáct let nezná? Nikdy jsem mu důvod k žárlení nezavdala, nikam bez něj nechodím!“ zlobí se i při pouhé vzpomínce Alena. Tehdy si to s manželem šla okamžitě vyříkat. Omluvil se jí, a tím to skončilo. Alespoň zdánlivě.

„Pár měsíců na to jsem Adama nachytala, jak odebírá našemu synovi vzorek ze slin. Chtěl si udělat test otcovství. To pro mě byla poslední kapka. Sbalila jsem věci sobě i synovi a odstěhovala se s ním k mým rodičům. Když si ten idiot myslí, že není jeho, tak už ho neuvidí. A mě taky ne!“ je rozhodnutá Alena, která už řeší žádost o rozvod.

Co na to Adam?

„Tak jsem si chtěl udělat jasno, no a co? Nemůžu za to, že mi přijde Alenino otěhotnění jako až moc velká náhoda, když jsem si dával fakt velký pozor. Vždyť milence nebo milenku má kdekdo, tak proč by se to nemohlo stát i mé ženě? Prostě bych se přesvědčil, že se mýlím. Vůbec nechápu tu kovbojku, jakou z toho ona udělala. Zřejmě pro to má dobrý důvod. Možná, že Sebastian fakt není můj.“

Čtěte také:

Reklama