Ahojky,

tak já chodila na základku částečně ještě v komunistické éře...

Takže podle hesla: Ani sousto na zmar, ve světě je hladomor! stála u okénka, kam se nosilo použité nádobí, hlídací soudružka učitelka a kontrolovala, jestli jste opravdu všechno snědli... Musím říct, že mi většinou chutnalo. Měla jsem ráda buchtičky se šodó, koprovku, dušenou mrkev, rajskou polévku, gulášovou polévku s masovými "hovínky". Jediné, co jsem nesnášela, byla dršťková polévka, kterou schválně dávali, když byly buchtičky a kdo nesnědl polévku, nemohl si přidat buchtičky :-( ... a teď zpátky k hlídkujícím soudružkám.

Některé to braly extrémně vážně a vracely nás dojídat i tlusté maso, flaksy, což bylo dost nechutné. A většina z nás ví, že libové maso tenkrát ve školních jídelnách moc nefrčelo. Když se někdo ozval, že to jíst nebude, byl drzý. Mít svůj názor a oponovat nebylo v té době IN. Takže jsme vždycky vymýšleli různé akce, jak hlídku obejít, nebo jsme vyčkávali, když se hlídka na chvíli vzdálila, vyběhli jsme co nejrychleji od stolů, srdce až v krku, abychom stihli všechno odnést, než se hlídka vrátí. Když si na to teď vzpomenu, tak se musím smát, ale tenkrát jsme z toho byli fakt nešťastní.

Sepy


Mám podobné zážitkys při prchání před ostrahou, když jsme nebyli schopní sníst to, co jsme "museli". Ale s tou mrkví jste mne opravdu dostala - jste jedna z mála, které chutnala. Smekám!


Také jste utíkali před dozorem, abyste nemuseli dojídat? Nesnášeli jste dršťkovou polévku?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz

Reklama