Režisér Dušan Klein (68) rozhodně není žádný troškař. Režíroval už více než devadesát pět televizních inscenací i například sérii filmů o básnících. Stále aktivně pracuje, proto se svým vnoučatům věnuje jen málo.

„Rodina se mi rozrůstá a to mě naplňuje štěstím. Nyní se mi narodilo páté vnouče, takže jsem pětinásobný zasloužilý dědeček. Mám dvě holky a tři kluky. Jsem tak pracovně vytížen, že se jim věnuji dost málo. Ale jsem vděčný za každou hodinku, když s nimi mohu být," svěřuje se úspěšný režisér.

Loupe mu prý v celém těle, a ačkoli má za sebou infarkt, nedá si Dušan Klein s prací pokoj. Jde z jednoho natáčení do druhého. „Pokud mi budou sloužit nohy, tak budu pracovat," říká. „Všechno mě bolí. Ale to je dáno věkem, z toho si nic nedělám. Žiji jako kdybych byl úplně fit, kouřím dýmky a pravidelně si dám sklenku červeného vína," usmívá se a na důkaz svého tvrzení spokojeně bafá z dýmky. Má jich doma sto dvacet a říká o nich, že jsou jeho milenkami, i když manželku má celý život tu jednu - bývalou baletku.

„Jsem spíš uživatel těch dýmek, než abych byl jejich sběratelem," dodává. „Když jsem natáčel tři příběhy s Miroslavem Donutilem pro Českou televizi o sběratelích, tak jsem si uvědomil, že jsem se v mládí cítil jako sběratel známek. A připomněl jsem si, jak jsem si kdysi myslel, že ta moje sbírka má nějakou cenu, ale v prvním filatelistickém obchodě mi řekli, že si za ni koupím tak jedno kafe."
Reklama