Pražský hoteliér Bohumír Ďuričko půjde za vraždu Václava Kočky mladšího na 12,5 roku do vězení. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud. Verdikt je nepravomocný a lze se proti němu odvolat.

Státní žalobkyně Jana Kadeřábková Ďuričkovi navrhovala trest v horní polovině sazby – tedy 12,5 až 15 let vězení. Požadovala, aby byl uznán vinným v plném rozsahu obžaloby a svůj trest si odpykal v nejpřísnějším typu vězení, ve věznici se zvýšenou ostrahou.

DurickoIncident se stal 9. října večer v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Ďuričko podle obžaloby po slovní potyčce vytáhl pistoli, namířil na Kočku mladšího a nejméně třikrát vystřelil. Výstřely zasáhly Kočku do plic a do srdce.

Pětapadesátiletý podnikatel se hájil tím, že se bránil údajnému útoku. Kočka mladší ho prý napadl dvěma silnými údery do obličeje. Otec zastřeleného Václav Kočka starší i další svědci naopak před soudem uvedli, že žádné napadení neviděli.

Sám Ďuričko se cití nevinný. U soudu připomněl, že se prý ve vězení dozvěděl o tom, že je na jeho hlavu vypsaná odměna. Rodina Kočky mladšího podle něho usiluje o jeho život. Kočkovi toto tvrzení odmítají.

Reklama