Pražský městský soud za přísných bezpečnostních opatření rozhodl ve středu o tom, že hoteliér Bohumír Ďuričko, obviněný z vraždy Václava Kočky mladšího, zůstává ve vazbě.

Samotný výslech Ďurička trval zhruba 1,5 hodiny. Poté byl odvezen zpět do vazební věznice. Hoteliér podle policie zastřelil syna provozovatele Matějské pouti loni v říjnu po křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Hrozí mu deset až 15 let vězení.

Jednání se konalo za vysokých bezpečnostních opatření. Podle mluvčího Městského soudu v Praze Petra Kulawiaka musela být kvůli bezpečnostním opatřením na poslední chvíli změněna jednací místnost. Výslech se tak uskutečnil v neveřejné části soudu a pod dohledem maskovaných a ozbrojených policistů.

Ďuričko podle policie zastřelil syna provozovatele Matějské pouti loni v říjnu po křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Obvodní soud pro Prahu 1 poslal Ďurička krátce po události do vazby. Již dříve se z ní Ďuričko pokoušel dostat na třímilionovou kauci, ale neúspěšně.

Hlavní líčení má před pražským městským soudem začít počátkem dubna. Ďuričkův advokát Jan Červenka řekl, že on ani jeho klient moc nepočítají s tím, že by soud před začátkem procesu pustil hoteliéra na svobodu.

Tragická událost se stala loni 9. října po křtu a autogramiádě Paroubkovy knihy v pražské restauraci Monarch. Podle policie se Ďuričko a Václav Kočka mladší dostali do sporu a následně i do potyčky. Ďuričko pak údajně vytáhl zbraň a Kočku mladšího zastřelil třemi ranami z pistole. Hoteliér trvá na tom, že bránil svůj život.
Reklama