Pokud patříte k této skupině vášnivých horských cyklistů a chcete si užít opravdu nezapomenutelné zážitky, máme pro vás skvělý tip. Navštivte ostrov Madeira a zaručujeme vám, že splní vaše očekávání. A to zcela beze zbytku.

 

Tento ostrov je nejen nádherný, kvetoucí a čistý, ale právě pro vyznavače horské turistiky skýtá nepřeberné množství tras, kde si mohou vyzkoušet svou kondici. A nejen to – projižďka Madeirou jim zanechá v srdci nezapomenutelné zážitky a domů si odvezou obrázky překrásné madeirské krajiny.

Ale zpět ke strojům, či spíše ke kolům. Dnes si představíme jednu z několika cyklistických tras, které můžete při svém pobytu na Madeiře zdolat.

 

Monte a Eira do Serrado 

 

Trasa cca 20 km a zpět. Monte je oblíbeným cílem návštěvníků Madeiry již od pozdního 19. století, kdy byla postavena ozubená dráha, přepravující cestující z výletních lodí z Funchalu nahoru do Monte. Dolů se potom svezli slavným montským toboganem. V proutěném koši upevněném na dřevěných sanicích můžete i Vy překonat 4 kilometry dlouhé klesání z Monte do Funchalu za dvacet minut.

 

Každoročně se jím svezou tisíce lidí a všechny okouzlí rychlá jízda na proutěných saních po svažující se silnici. Sedíte na polštářích, řidiči ovládají koš zezadu a brzdí botami s gumovými podrážkami. Řidiči saní v slaměných kloboucích čekají denně na zájemce a vozí je za poplatek dolů do Funchalu. Monte však nabízí více než tento zážitek. Nachází se zde kostel Nossa Senhora do Monte (s ostatky posledního habsburského císaře Karla I.), jehož průčelí shlíží dolů na správní středisko Funchal. Pana Maria z Monte je patronkou Madeiry a kostel je cílem pouti, která se každoročně koná 15. srpna (slavnost nanebevzetí Panny Marie). Kajícníci tento den lezou po 74 schodech ke kostelu po kolenou. Dále zde můžete navštívit překrásné zahrady Monte Palace Gardens, které se rozkládají na ploše 7 ha a vedou až dolů do údolí. Uvidíte zde bludiště chodníků, mostů, letohrádků, kašen, kaskád a černé labutě, které se budou líbit zvláště dětem.

 

Jednotlivé části zahrad jsou věnovány madeirské flóře, jihoafrickým druhům rodu Protea, rostlinám z Japonska a Číny, azalkám, kaméliím a orchidejím. Dále budete pokračovat k překrásnému kráteru CURRAL DAS FREIRAS (v překladu Úkryt jeptišek), které se zde ukrývaly před četnými nájezdy pirátů. Zastávka na vyhlídce EIRA DO SERRADU (980 m), odkud vidíte na celý kráter a zelené údolí uvnitř. Kdo bude chtít, může ještě pokračovat až na dno kráteru, kde se nachází malá vesnička. Cesta je však slepá, a proto se pak musíte zas vrátit zpět.

 

Tak co říkáte? Nevyzkoušíte to? Pokud kolo nepatří zrovna mezi vaše kamarády, věřte, že ani vás Madeira rozhodně nezklame.

 

Více informací naleznete na www.snailtravel.cz , ale pokud je budete chtít navštívit osobně, pak je to zde: Veleslavínova 6, Praha 1, telefon 224 813 926, 224 814 567, email internet@snailtravel.cz.

Reklama