Uvařit kávu či stáhnout žaluzie pomocí telefonu lze i přes půlku světa, chytrý elektroinstalace usnadní každodenní chod celé vaší domácnosti.

XComfort

Chytrý dům či byt, který svým obyvatelům usnadňuje život, už není jen pouhou vizí budoucnosti. Alespoň v oblasti jeho ovládání se praktickým pomocníkem stal systém inteligentní elektroinstalace xComfort z dílny Eaton Elektrotechnika. Tento významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení umožňuje svým zákazníkům dokonale přizpůsobit domov vlastnímu životnímu stylu. Nenechte se obtěžovat nudnou rutinou, většinu domácích prací udělá chytrý dům za vás.

Snadný život s chytrou elektroinstalací

Opozdili jste se v práci, čekáte návštěvu a nemáte nic hotovo? Zaběhněte na rychlý nákup a nestresujte se, zbytek pohodlně zařídíte po telefonu. Vyťukáte SMS zprávu, odešlete k vám domů a systém xComfort začne připravovat dům na váš příchod. Stáhnou se žaluzie před zvědavými sousedy, rozsvítí se světla v domě včetně příjezdové cesty, obývací pokoj bude příjemně vytopen a bezdrátový vysavač se pustí do díla. A na vás bude v kuchyni čekat předehřátá trouba k přípravě večeře. Všechno se dá stihnout, když je k tomu profesionální pomocník.

Úspora a bezpečí na prvním místě

XComfort

Jednou z hlavních výhod systému inteligentní elektroinstalace xComfort je jednoznačně úspora energií. „Díky technologii Room Manager můžete snadno ovládat vytápění jednotlivých místností, bud přímo na panelu v domě nebo na dálku prostřednictvím mobilního telefonu. Ušetřit se tak dá až 30 % nákladů na energie,“ vysvětlila Lucie Kuhnová, marketingová ředitelka Eaton Elektrotechnika. Například v době, kdy jste v práci nebo na víkend mimo město, nemusí být všechny místnosti vytápěny či klimatizovány naplno. Stačí, když systém zajistí požadovanou teplotu těsně před příchodem obyvatel domu. „Pokud se vracíte z delší dovolené a těšíte se na domácí prostředí, pošlete z letiště textovou zprávu a bude vás čekat příjemně vyhřátý byt a rozsvícená světla,“ dodala Lucie Kuhnová.

XComfortPro kontrolu nad spotřebou domácnosti slouží funkce ENERGY, která dokáže identifikovat spotřebu energie zvolených spotřebičů. Na Room Manageru pak stačí nastavit například maximální denní spotřebu energie. Pokud je systém dobře nastaven, po překročení této maximální spotřeby se automaticky vypne zvolený spotřebič. Šetří tím celkové náklady a přispívá k ekologii. Na ovládacím panelu Room Manageru jsou neustále k dispozici aktuální čísla a prognózy spotřeby pro dané období, takže účty za elektřinu už nebudou žádným překvapením. Pokud jsou pro daný objekt předem nastaveny spotřební limity plynu, elektřiny či vody, může být jejich přívod okamžitě zastaven a to i na dálku. Tato funkce je velmi užitečná při dlouhodobých pronájmech domu, kdy noví nájemníci poněkud rozmařile plýtvají.

Další praktickou funkci představuje bezpečnostní systém SAFETY, který z bezpečnostních senzorů vyhodnocuje informace o hrozícím požáru a dokáže v případě nebezpečí odpojit ohroženou část přívodu elektrické energie. Při zaplavení, úniku vody z pračky nebo myčky se okamžitě vypne přívod vody. Při dlouhodobém výpadku proudu majitele nemovitosti systém okamžitě informuje SMS, čímž může promptně zabrání pohromě v podobě třeba rozmrzlého mrazáku. Senzor kvality vzduchu při úniku CO2 u kotle či krbu zapne ventilátor a v garáži otevře vrata. V případě neoprávněného pohybu osob v domě obdrží majitel domu SMS a současně se rozsvítí světlo a vytáhnou rolety, díky čemuž se zloději řádně vystraší. Všechny rizikové faktory včas odhalíte a můžete efektivně zasáhnout.

Domácí pomocník pro zaměstnanou ženu

Praktičnost a funkčnost inteligentní elektroinstalace neocení pouze hlava domácnosti hlídající úspory a rozpočet. Velkým pomocníkem je hlavně pro zaměstnané ženy. „Jako manažerka pracuji i dvanáct hodin denně. Je pro mě proto velice příjemné, když si mohu každodenní domácí činnosti trochu usnadnit,“ shrnula Lucie Kuhnová. „Jedná se o užitečné maličkosti jako je zapnutí pračky či sušičky, vytápění místnosti před příchodem domů či stažení žaluzií při poledním žáru. Je nesmírně příjemné, když vás ráno v kuchyni čeká hotová káva ještě dříve, než otevřete pořádně oči,“ dodala.

XComfort

K systému xComfort lze připojit v podstatě všechny domácí spotřebiče a maximálně tak využívat jejich automatizace. Dokáže zkoordinovat topení s větráním, reaguje na venkovní teplotu a intenzitu slunečního záření, vykouzlí osvětlení vašich snů a není pro něj problém ani simulace přítomnosti obyvatel v domě. Je to celkově skvělý pomocník pro život a investice do jeho zřízení se vám vrátí během několika let.

Více informací získáte na stránkách http://www.xComfort.cz/.

Reklama