Dětský den u Kanzelsbergera odstartuje zítra v 10:30 hodin. Firemní Dům knihy na pražském Václavském náměstí (na Můstku) se bude celý den točit kolem dětí. Připravena je beseda s dětskými autory, hry s papírem, celá řada soutěží se zajímavými cenami, celodenní tombola a také pásmo pořadů, ve kterých dětem hrají, zpívají a recitují děti.

 

Oficiální část programu startuje ve 14 hodin křtem knihy Hračky a masky z papíru a následná beseda s autory Janem a Klárou Smolíkovými a Andreou Koblasovou. Děti si ale budou moct samy vyzkoušet, co všechno se dá z papíru vyrobit.

 

V literární kavárně v rámci dětského dne ještě vystoupí dětská folková kapela Houpačka, dětský recitátor Jakub Krejča přednese Hlemýždě a růžový keř od Hanse Christiana Andersena a od 16:30 Jan Cína se spolužáky z DAMU sehrají krátký andersenovský muzikál Císařovy nové šaty.

 

Kromě toho jsou pro děti připraveny různé soutěže – vítěze budeme hledat v kategoriích o nejlepší papírovou masku, o nejrychlejší pletení provázků ‚scoubi‘ a o nejhezčí obrázky a básničky na téma ‚Moje oblíbená knížka‘ nebo ‚Prázdniny‘. Vybrané práce ve svém nejbližším čísle zveřejní dětský časopis Moje1.Noviny.

 

Dětská tombola během dne čtyřikrát vylosuje čísla šťastných výherců. Otevřeno bude také speciální dětské knihkupectví, ve kterém bude dětské knížky za pouhou desetikačku nabízet dětská prodavačka. Dárek přitom dostane každé dítě, které ten den navštíví Dům knihy.

 

Už teď prostory Domu knihy zdobí výstava dětských výtvarných prací, které v rámci 200. výročí narození H. Ch. Andersena byly přihlášeny do soutěže vyhlášené Domem dětí a mládeže v Praze 8.

 

Partnery firmy Kanzelsberger pro zajištění zítřejšího dne dětí jsou cukrovinky Baili nakladatelství Portál, společnost Albi a Raiffeisenbank. Mediálním partnerem je dětský časopis Moje1.Noviny, program dne vznikl ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Prahy 8.

 

Kontakt:

Zdeněk Fekar | marketing@kanzelsberger.cz | gsm 607-990-241, tel. 222-514-240, linka 47

Reklama