dum

Holky, já se mám, že vedle mě sedí dobrá čarodějka Míša, a můžu ji pravidelně zaměstnávat výkladem svých ztřeštěných snů. A že se mi jich zdá! Nedávno to byl bezhlavý křeček, co to znamená, se dočtete ZDE. Tentokrát se mi zdál kouzelný sen o domě.

Obrovský prostorný barák ve viktoriánském stylu s vysokými stropy a točitým schodištěm. Je vidět až do hřebene střechy. Připadám si malinká, nábytek je obřích rozměrů a celé to vypadá jako stylizovaná divadelní dekorace.

Najednou začne ze stropu kapat voda, pak téct proudem jako vodopád a dům se začne měnit. Jako mávnutím proutku se prosvětluje, pročišťuje, nábytek i stěny dostávají jemné pastelové barvy.

Pak se otevře celá jedna stěna domu a vidím krásnou surrealistickou krajinu s průzračným jezerem, ve kterém plave obrovský zlatý kapr. Ale i dům se noří celý do křišťálově čisté vody. Jsem v ní, ale vůbec necítím chlad a můžu dýchat. Kolem mě plují obrovské barevné ryby (vypadají jako předimenzované akvarijní bojovnice) a já si je hladím.

Co znamená dům ve snu?

„Záleží na tom, odkud se na něj díváš. Jestli zvenčí, znamená to kariéru. Čím větší dům, tím větší vzestup. S tím by souvisel i ten zlatý kapr. Možná tě čeká nějaké ocenění, protože zdravé velké ryby znamenají peníze.“

To zní úžasně, ale zatím mám pocit, že peníze spíš vydávám, než dostávám, tak uvidíme. Možná dostanu tučný honorář za inscenaci a další nabídky se jen pohrnou!

Ale vraťme si k tomu domu, byla jsem spíš uvnitř.

„Pak je to o tobě. Dům jsi ty. Když je dům prostorný a je ti v něm dobře, jak říkáš, pak jsi spokojená a prožíváš hezké časy. A když k tomu přičteš ještě vodu, je to naprosto úžasné, protože voda je o citech. Čím víc vody, tím víc citů. Prostě překypuješ city a jsi v osobním životě šťastná.“

Ano, Míšo, máš pravdu, dlouho mi nebylo tak báječně jako právě teď. Až se bojím, že přijde nějaká rána. Ale na to raději nebudu myslet, nebo něco přivolám.

Reklama