Stačí během venčení jedno jediné setkání s toulavým psem, kočkou nebo jiným osrstěným zvířetem a velmi záhy můžete mít doma celou bleší invazi. Jak na ně? Někdy stačí včasný zákrok oblešovacím šamponem. Jindy potřebujete silnější strategii.
Váš pes se začne drbat, kousat, je neklidný a do oděrek, které si při boji s blechami, jež se živí jeho krví, způsobí, se může zanést infekce. Nejčastější druhy blech, které psi v kožichu nosí (blecha psí, kočičí, lidská), napadají i člověka. A to ještě nemluvíme o tom, že se mohou stát i přenašeči různých chorob. Logicky tedy začnete přemýšlet, jak se blech zbavit. Někdy postačí psa prostě umýt odblešovacím šamponem. Jindy se ale pomnoží tak rychle, že zamoří celé své okolí. I tady se ale dá něco dělat. Dnes si povíme, jak na to.
1. Odblešte psa
Skočte si do chovatelských potřeb pro odblešovací prostředek. Je možné, že odblešovací koupel budete muset provést ještě několikrát. Můžete si koupit také sprej nebo pudr, pokud vás pes koupání nenese dobře. Pokud máte doma štěně, březí nebo kojící psí mámu, dávejte pozor. Ne všechny výrobky jsou pro ně vhodné. Neuškodí jim například sprej značky cdVet. Přípravky na odblešení seženete v ceně od sta korun.
2. Zabraňte návratu parazita
Hned po odblešovací koupeli zabraňte návratu parazitů. Nasaďte psovi antiparazitní obojek, případně vyčkejte, až uschne, a do jeho srsti aplikujte antiparazitní pipetu. Nejčastěji se dává mezi lopatky, do míst, které si pes nemůže olíznout. Pokud aplikujete právě pipetu, nekoupejte psa v dalších dvou dnech. Další pak můžete aplikovat až za několik týdnů. Obojky stojí kolem dvou stovek. Za pipety připlatíte trochu víc, stojí od tří stovek výše.
3. Vyperte, co se vyprat dá
Pelíšek, podložky, koberečky a vše, co má pes v boudě nebo doma, by mělo jít vyprat. Vyperte, co vyprat lze. Pokud pouštíte psa do postele, budete muset provést rozsáhlejší úklid a vyprat i povlečení. Je třeba zbavit se nejen blech, ale i jejich zárodků, které mohou být kdekoliv.
4. Co vyprat nejde, vystříkejte
Ne všechno můžete strčit do pračky. Pořiďte si přípravek Biokill. Je určený na ničení parazitů u domácích zvířat. Je netoxický, neničí tkaniny ani barvy, a tak ho můžete bez obav použít na cokoliv. Doporučuje se tento zásah proti parazitům opakovat po týdnu až dvou, třeba i několikrát. Možná proto můžete koupit i velké pětilitrové balení. Stojí ale kolem 1500 korun. Nicméně je to poslední krok k domovu bez blech.
Nový komentář
Komentáře
Eva_Fl — #4
Chcete dům bez blech? Snadná pomoc! Nepořizujte si psa
Eva_Fl — #1 Můj muž spí s psicí. No a co? Blešky nemáme.
Že by nosil domů jen pes blechy...tomu nevěřím a osobně jsem se dost tvrdě přesvědčila. Než propagace nějaké chemie do pračky a mimo pračku apod... by byl zajímavější rozhovor s hubičem blech a krys
Před časem jsem se stala majitelkou starší nemovitosti, ta vyžadovala lecjaké úpravy a čekala nás mnohá překvapení, včetně toho, že v domě jsou skoro 200let staré trámy a různé tajnosti ve zdech. Jeden trám bylo nutné odstranit a zeď vysekat, ale jak se do trámu ťalo, vyvalilo se hnízdo blech a v tu ránu bylo v baráku černo...myslela jsem, že chcípnu hnusem... Okamžitě jsem volala deratizační službu, přijel pán a říkal celkem zajímavé věci o tom, kde jsou blechy. Asi jen 10% je jich na zvířatech, ale ostatních 90% jich máme všichni doma a kolem sebe, prý dovedou i 10let spát právě v trámech, ve sklepech, na půdách a dost jich bydlí v panelákách...
Pán celý dům vystříkal skrz na skrz a je pravda, že jsme od té doby neměli jedinou viditelnou blechu a skoro rok tu nebyla ani moucha, pavouk nebo komár aj.
PLus prý opravdu platí rčení - přes noc blecha prababičkou
fuj a fuj
řinka — #3 copak, taky chrapes se psem?
Eva_Fl — #1 Nikdo Vám psa nevnucuje dámo.
Ahoooj.Zdravím