Co oslabuje vaši imunitu?
Časté nachlazení, celková únava, špatný spánek, zhoršení kvality pleti, vypadávání vlasů... za tímto veškerým výčtem můžete hledat sníženou funkci imunitního systému. Pokud je vaše imunita oslabená, jste mnohem náchylnější k nachlazení. Vaše tělo nefunguje zcela tak, jak má a spotřebuje mnohem více energie na obvyklé denní činnosti. To vše může vyústit v celkový neklid – zkrátka je to jako mít v deštníku několik pořádných děr. Imunita je totiž štít organismu – dokáže rozpoznat a zlikvidovat
většinu potenciálně škodlivých struktur, kterým je tělo běžně vystaveno. Někteří jedinci se můžou chlubit imunitou silnou jak pancéřové brnění, jiní jsou schovaní spíše za jemnou záclonou. Co však lidskou imunitu oslabuje nejvíce?

  • Špatná životospráva – alkohol, drogy, kouření... je všeobecně známo, že nadmírné užívání těchto látek může mít pro organismus velmi nepříjemné, bohužel někdy také až doživotní následky.
  • Nedostatek živin – pokud tělo nepřijímá dostatek vitamínů a minerálů v potravě, nemá z čeho svůj obraný štít vystavět.
  • Stres – permanentní psychická zátěž dokáže tělu velmi uškodit. Málokdy se můžeme cítit fyzicky fit, pokud jsme psychicky naprosto vyždímaní. Vzpomeňte si, jak těžké je soustředit se na jednu důležitou věc, pokud jste dlouhodobě v nervové nerovnováze. Stejně tak je pro naši imunitu v těchto chvílích těžké mobilizovat svoje síly a chránit tělo.

Spolupracujte!
Není vždy jednoduché se faktorům ohrožujícím naši imunitu zcela vyhnout. Máte náročné zaměstnání, staráte se o děti či další členy rodiny? Může se stát, že své vlastní potřeby z hlavy vypustíte a začnete svoje tělo odbývat.

Pokud tedy právě procházíte stresujícím obdobím nebo víte, že Váš organismus bude čelit potenciálně negativním vlivům okolí (např. chřipková sezóna, konec léta a příchod ochlazení, zhoršení epidemiologické situace atd.), nezapomeňte svoji imunitu podpořit.

61966ce2885c2obrazek.png

Doplněk stravy SELZINK PLUS je přípravek s obsahem vitaminu C a E, zinku, selenu a ß-karotenu. Pomůže vám vyzrát na únavu a vyčerpání, bude pečovat o váš nervový systém, dodá tělu antioxidanty a pozitivně působí na štítnou žlázu, která řídí metabolismus. Jedinečnost tohoto doplňku tkví v komplexním složení a jednoduchém dávkování: jedna tableta denně nahradí hned několik potravinových doplňků. Podpořte tedy svoji imunitu a dodejte jí dostatečné množství látek, ze kterých může čerpat svoji sílu!

Přípravek SELZINK PLUS je doplněk stravy.
Vitamin C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Selen, zinek, vitamin A a C přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamin C přispívá k normální psychické činnosti a k normální činnosti nervové soustavy. Antioxidanty selen, zinek, vitamin C a E přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Selen přispívá k normální činnosti štítné žlázy.

Reklama