Lucie je, jak sama říká, obyčejná žena, obyčejně vdaná s dvěma dětmi, ale s neobyčejně velkou touhou žít, vyrábět, vařit i milovat a o všem psát.

Jak jste se dostala k tomu založit si blog www.recipefor30s.cz ?
Myšlenku založení blogu jsem měla v hlavě už celkem dlouhou dobu. Sama blogy čtu a vždy jsem ty slečny „za obrazovkou“ tak nějak obdivovala. Protože mít blog je hodně všestranná záležitost, musíte být grafik, spisovatel, editor, IT specialista, fotograf a dokonce marketingový manažer :-) Vše v jednom, aby to nějak fungovalo. Já jsem od přírody kreativní jedinec, pořád musím dělat „něco víc“ a jelikož na napsání knížky (což je můj velký sen) se ještě necítím, blog mi přišel jako skvělá náhrada. Baví mě, naplňuje a je to velmi příjemný únik od každodenního stereotypu matky na mateřské. 

blogerka

Proč tento název? Co pro vás znamená?
Nad názvem jsem přemýšlela dlouho. Chtěla jsem něco, co mě vystihuje. A v překladu „recept pro 30tnice“ mi přišel velmi trefný :-) I když svých 30 slavím až tento rok. Název byl spíše pro mě, až teď narážím na problém, že se na veřejnosti celkem špatně vyslovuje :-D Ale s tím už asi moc neudělám.

Jste maminka, jak máte velké děti a jak to při nich zvládáte? 
Mám 3 letou holčičku Lauru a 10 měsíčního chlapečka Filipa. Takže o zábavu mám postaráno :-) Laura chodí do školky, ale od října celkem bojujeme s nemocemi, tak je spíš doma než tam. Nastává období, kdy jí Filip všechno bere, takže dny jsou plné křiku a žalování. Nicméně je to krásné období, jako každé, co jsme doposud prožili. A jak to zvládám? Dá se to. Jsem sice většinou omezena na večery nebo přes oběd, pokud oba spí. Ale když člověka něco opravdu baví a chce to dělat, čas si najde vždy. U mě je to ještě trochu složitější, protože mám od ledna ještě novou práci mimo blog, která mi taky ubírá pár hodin denně, tak se snažím vše mít pod kontrolou. Je to náročnější, na druhou stranu zaměstnávám hlavu a nemyslím jenom na příkrmy a plenky.

blogerka

O čem nejčastěji píšete, co vás baví?
O všem! Vůbec se nevymezuji, co mě napadne, o tom napíšu. Většinou je to samozřejmě o nás jako rodině, o mých názorech na život, výchovu. Občas jsou tam outfitové posty. Také tam najdete hodně tipů ohledně hraček, kosmetiky, fotografování. Nebo i ty recepty :-) 

Rodina je pro vás důležitá, píšete ale také o tom, že je důležité mít čas na sebe – jak to konkrétně vypadá u vás? Jaké máte koníčky, případně co je pro vás „vaše chvilka“?  
Můj největší koníček je teď blog. Snažím se ho dělat s láskou a tak, abych s ním byla hlavně já 100% spokojená. Je to taková ta „moje chvilka“. Když děti usnou, já otevřu počítač, dám si třeba víno a píšu. To je největší relax :-) A když mám čas, tak si taky ráda něco přečtu. Těším se na jaro, až znovu začnu běhat. Tohle mi pomáhá zůstat psychicky v pohodě.

Jak vnímáte ženy kolem sebe – mají na sebe čas?
Jak které. Většina maminek, které znám, totiž žije jenom dětmi. Což je v pořádku, pokud jim to plně vyhovuje. Já tohle zažila s Laurou, kdy jsem úplně vypustila sama sebe a středem vesmíru se stala ona. A popravdě to vůbec nedopadlo dobře :-/ Ale o tom si také můžete přečíst na blogu. Myslím, že je velmi důležité najít si alespoň chviličku pro sebe. Neřešit dokola rodinu a děti, ale věnovat se sama sobě. A tomu, co Vás baví. Rozvíjet se dál a nestagnovat na místě. Tohle bych chtěla pro každou ženu a hlavně pro každou maminku.

blogerka

Kromě článků máte na blogu i recepty – vymýšlíte je sama nebo někde sbíráte inspiraci, kterou pak realizujete?
Popravdě? Většinou si je hledám všude možně po světě. Většinou spíš jako inspiraci, nedělám recepty od slova do slova, ale vypíchnu si to, co se mi líbí a zbytek si už dotvořím sama. Nejsem food blogerka, takže recepty nejsou můj obor, spíš na blog dávám tipy, vyzkoušené a chutné.

Jak zaháníte chmury? Stres?
Zrovna nedávno jsem o tom psala článek na blog. Nijak zvlášť. Snažím se hlavně uklidnit sama sebe a uvědomit si, že věci, které mě stresují, nejsou důležité. Důležité je to, co mám doma, moje děti a rodina. Snažím se zaměřit vždy na ně. Pomáhá to. Popřípadě je skvělý lék si zacvičit, vybít to ze sebe. Pak je ten svět hned krásnější.

blogerka

Co vám zaručeně přinese pozitivní energii? 
Zaručeně snad jenom dvě-tři věci. První je mazlení s dětmi. Děti jsou totiž neuvěřitelný zdroj pozitivní energie! A pokud jim to dovolíte, jsem si jistá, že hodně rády přenesou kus i na vás. Za druhé je to les. Naštěstí bydlíme hned kousek. Taková procházka tichým lesem je velký nabíječ. Miluji jeho zvuky, od šustění listí až po zpěv ptáků. Od jara jsme tam každý víkend a já mám pak celkem na dlouho vystaráno. A třetí? To je většinou okrajově, ale také zabírá. Mluvit a snažit se myslet pozitivně. Já sama jsem byla kdysi hodně pesimistický člověk, ale snažím se na sobě pracovat, čtu literaturu, koukám na motivační videa, bavím se o tom hodně s mamkou, která je na stejné vlně. Ono se vám totiž zpátky dostane vždy to, co vysíláte. Takže pozitivní myšlení přitáhne vždy jenom pozitivní energii. Ale i o tom už jsem psala na blogu, mám na to i přímo vytvořený hashtag #zapozitivnimysleni.

Mohlo by vás také bavit:

Reklama