To říká Ema Klementová, televizní moderátorka, která vždy chtěla být televizní  moderátorkou. Ruku na srdce, kdo z nás se alespoň občas nepodívá na televizi? Koho z nás ta magická skříňka nechává úplně chladným?

Lidé, kteří se v ní objevují ať již ti zahraniční, nebo naši, jsou pro většinu z nás ´výjimeční´. Ať již v tom dobrém, nebo v tom horším, tento fakt je z mého pohledu zkrátka nezvratitelný. :-)

Já sama se na mnoho pořadů dívám upřímně ráda. Jedním z mých oblíbených je pořad Koření, který je doslova nabitý zajímavostmi z celého světa. Je to jeden z těch, který rozšiřuje obzory, nabízí cestovatelské speciality a voní dálkami… S pořadem koření je spojená jeho moderátorka Ema Klementová (25), která  žije  v Řevnicích u Prahy. Je to sympatická mladá žena plná nezdolné energie, která umí vzít osud do svých rukou. Uchopila pevně svůj sen - pracovat v tomto světě - a už jej nepustila. Kromě pořadu Koření ji můžete spatřit při sdělování zahraničních zpráv taktéž na TV Nova. Když nepracuje ve světle reflektorů, moderuje všelijaké hudební akce v okolí svého bydliště, hraje tenis, squash, experimentuje v kuchyni, kde ráda zkouší nové recepty, anebo hraje na saxofon v místní oblíbené kapele SCB.

Ema

Máš zajímavou práci, můžeš nám ji přiblížit?
Dá se říct, že moje práce má teď tři různé podoby. Z největší části jsem reportérka zahraničního zpravodajství na Nově. V poslední době se nesetkávám s úplně pozitivními tématy, bohužel se ve světě děje mnoho tragických a smutných událostí. Jsem pak vždycky ráda, když si můžu napsat nějakou milou a odlehčenou reportáž. Ta práce jako taková spočívá v tom, že do Televizních novin zpracovávám jedno nebo více témat. Od zjišťování informací přes psaní a vybíraní záběrů až po namlouvání textu ve střižně. Tam potom spolu se střihačem dotáhneme dílo do konce. Někdy pak ještě živě ve vysílání dané téma doplním nějakými aktuálními informacemi.

Možná vás překvapí, že jako zahraniční reportér moc necestuji. Byla jsem na několika zahraničních cestách, třeba na premiéře Hobbita v Berlíně, na Kosu kvůli uprchlíkům a také v Thajsku, což jsem si opravdu užila a jsem za tu zkušenost neskutečně vděčná. Z desetidenního natáčení pak vznikl celý speciál pořadu Koření, který jsem si sama odmoderovala. A tím se dostáváme k další části mé práce – od září jsem stálou moderátorkou Koření. Střídáme se ještě s kolegyní Martinou Nášelovou a moderuji tak jednou za čtrnáct dní. Premiéra je v sobotu před desátou dopoledne a repríza pak vždycky v neděli na Nova Cinema. I díky Koření dostávám více nabídek na moderování různých večírků, sportovních událostí a festivalů a musím přiznat, že živé akce mě baví ze všeho nejvíc. Ten přímý kontakt a interakce s lidmi mě vždycky nabijí opravdu pozitivní energií.

Tvá cesta na současné místo ale úplně jednoduchá, prošla jsi při ní mnohými zkušenostmi…
To by bylo na opravdu dlouhé povídání… Ale ve zkratce – začínala jsem v rádiu, pak jsem odjela na chvilku do Portugalska a myslela si, že až se vrátím, najdu si práci v oboru snadno. Zas tak snadné to ale nebylo, a tak jsem dělala všechno možné. Jezdila jsem po celých Čechách jako obchoďák, učila angličtinu, vyzkoušela jsem si práci letušky, která je sice krásná, ale neuvěřitelně náročná. Chvíli jsem dělala pomocnou redaktorku v televizi Metropol, a po všech těchto zkušenostech jsem dostala svou vysněnou práci na Nově.

V místě svého bydliště  jsi  veřejnosti známá také jako moderátorka hudebních akcí, je to tak? A co ten saxofon?
O těch hudebních akcích už jsem mluvila, začala jsem tady vlastně jako moderátorka Rockového slunovratu, který je už pro mě taková srdcovka a už se nemůžu dočkat června. A pak tu bylo několik dalších moc příjemných akcí v našem okolí a doufám, že jich bude víc a víc, protože jak říkám, moderování naživo si opravdu užívám. Takže kdyby někdo hledal moderátorku čehokoliv, ať se mi ozve. A k tomu saxofonu, hrát jsem začala asi v jedenácti letech, toužila jsem po tom odmala. Teď si občas zahraju s kluky z řevnické kapely SCB, kde zpívá můj přítel Adam. V poslední době ale spíš jamuju u nich ve zkušebně a vždycky z toho jsou moc fajn hudební večery.

Jaké to vlastně je pracovat v televizi? Jak snášíš ta světla reflektorů?
No je pravda, že ty první dny a hlavně třeba živé vstupy byly dost o nervy, ale člověk si zvykne. Přiznávám, že doteď, když se přede mnou rozbliká v živém vysílání červené světlo na kameře a v uchu slyším „za 10“, tak se mi trochu rozklepou kolena. A světla reflektorů - ve studiu je pod nimi dost vedro a venku proti nim zase nic nevidím a bolí mě z nich oči.

Ema1

Jak se na tvé zaměstnání dívají tví nejbližší, fandí ti, nebo se bojí, aby tě ten televizní svět nezkazil?
Nikdy jsem od nich neslyšela, že by o mě měli strach. Myslím, že vědí, že jsem rozumná holka. A musím říct, že vážně obdivuju jejich vytrvalost – rodiče doteď sledují snad každé Televizní noviny i Koření, aby jim náhodou neunikl můj výstup, a pak vždycky volají nebo píšou, jak se mi to povedlo, i když já třeba sama vím, že to nebylo úplně stoprocentní. Jsou to vlastně moji nejvěrnější fanoušci.

Máš nějaký pracovní sen? Víš, nějaké místo, na které by ses chtěla dostat…?
To si radši nechám pro sebe. Jsem dost pověrčivá a bojím se, že když to prozradím, tak se to nesplní. Ale tajné cíle a sny samozřejmě mám. Ještě jsem nepřestala věřit tomu, že když za něčím opravdu usilovně jdeme, tak toho dosáhneme. Důležité je se nevzdávat a každé škobrtnutí nebo odbočku z cesty brát jako výzvu, která nás posune dál.

A jak je to s tvým osobním životem (pokud nechceš do této sféry vzít čtenáře, tak to pochopím), tvůj pracovní styl je asi hodně náročný, neplánuješ třeba založení rodiny, děti...?
Na to je určitě ještě dost času. Ráda bych teď hodně cestovala a užívala si mládí.

Přečtěte si i jiné rozhovory:

Reklama