napsala krásně ve svém příspěvku čtenářka s nickem Tina5. Ale stejně se přes Vánoce trochu hlídala, protože miluje sladké a kdyby se oddala mlsání podle chuti, byla by prý jao kulička. Což nechce.

Milá redakce, ano, povánoční hubnutí je téma velmi aktuální a řekla bych, že se mu nevyhne nikdo. I ten, kdo hubnout nehce nebo nepotřebuje, se s ním někde setká. Sama miluju sladké a kdybych se nehlídala, byla by ze mě kulička. Ale nechci. Pomalu mi klepe na dveře čtyřicítka, mám za sebou šest porodů a přesto chci být krásná, i pro svého muže, chci se cítit sama dobře a nebát se podívat do zrcadla.

První vlna hubnutí před pár lety dopadla dobře, shodila jsem, cítila se skvěle, připadala jsem si, jako bych ze sebe mohla sundat vrstu oblečení, nefuněla jsem do schodů, nezapotila se při každé sebemenší námaze a manželovi při pohledu na mne tak krásně jiskřilo v očích.. pak jsme chtěli ještě jedno dítko, tak váha šla stranou a když se nejmladší princezně blížil rok a stravovala se i jinak než jen mlíčkem od maminky, řekla jsem si, že bych  opět mohla začít něco dělat.

Na velké cvičení jsem líná a unavená, ono stačí zrýt zahrádku a hned mám pohybu dost, nebo si vyšlápnout nahoru na kopec ke koním, s kočárkem je to taky slušná zabíračka a velice příjemná. Jak jsem již psala, miluju sladké a s velkou rodinou je cukroví třeba a babičky nám nepečou, peču tedy sama. Hlídala jsem se už při pečení, abych neuchutnávala, takže jsem vůbec nevěděla, jak naše cukroví chutná.

Ani na Štědrý večer jsem si nedala. Když jsem to vydržela už tak dlouho, jeden večer mě nezabije, naopak jsem měla velikou radost, že jsem se uhlídala a konečně ochutnám ráno. Tělo si se sladkým poradí mnohem lépe, když si dám ráno než večer. Jak chutnal první vanilkový rohlíček.. to je nepopsatelná symfonie chutí a vůní korunovaná úžasným pocitem, že jsem to dokázala, zvítězila jsem sama nad sebou, necpala se sladkým celý advent, opravdu parádní pocit.

Po dvou dnech mlsání jsem si zas dala den odpočinový bez cukroví a pak si tak zobla dle chuti. Díky bacilům těch procházek o letošních prázdninách moc nebylo, zahrádka zapadaná sněhem, tak jsem trochu přibrala, ale ještě před koncem roku se zas dala do boje a zbývá mi 0,6kg a budu na své předštědrodenní váze a doufám, že do jara ještě nějaké to kilo sundám a váhu si udržím.

Nejde si zakázat sladké, když ho miluju, týden říkám nenene a pak místo kostičky či dvou sním celou tabulku čokolády, takže mám-li chuť na sladké, tělo ví, proč mí to říká, někdy si dopřeji kousek čokolády, někdy ovoce, někdy procházku a hlavně nic nehrotit, nehladovět a nevyčítat si.

V první řadě se musíme naučit mít se rády takové, jaké jsme. Stačí kouknout na tv, jsou všechny jak modelky vyhublé na kost? Ne! Jsou krásné i ženy plných postav. Už Malý Princ říkával: „Správně vidíme jen srdcem, co je důležité, je očím skryto.“ Důležité je, jak se cítíme uvnitř.

Krásný den všem přeje Tina5

Milá Tino5, děkuji za krásný příspěvek a ještě krásnější závěr, pod který bych se také klidně podepsala. Proto jsem PRO vyhodit váhy a řídit se vlastní intuicí.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte se také ráda takové, jaké jste, nebo se sebou neustále svádíte boj? Napište nám na dnešní téma, které už není ani tak o linii, jako spíš o životním stylu

Na vaše příspěvky se stále těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama