Prosinec byl pro mě vždy časem tušených tajemství a očekávaných pokladů… Není proto náhoda, že když jsem přemýšlela, jaký kámen vám nabídnout na začátku prosince, moje intuitivní volba padla na ruský duhový pyrit. Tento relativně vzácný nerost je totiž v místě svého výskytu spojen s mýty o velkých pokladech, které zde zanechali dobří nebeští duchové. Duhový pyrit je podle vědmy Cassandry Easonové považován za kámen štěstí, jenž dokáže plnit přání, když se na obloze objeví duha - nebo ještě lépe dvojitá duha!
5a1eb9aa9363eobrazek.png

Z hlediska magie a esoteriky je tento nerost skvělým pomocníkem při zkoumání duchů. Zvlášť ve vyleštěném stavu. Bílá čarodějka Cassandra radí: položte tento pyrit na stůl nebo na podlahu v místnosti, kde straší, aby přitáhl duchy, nechť se projeví. Současně vás dokáže svou magickou silou ochránit před těmi, kteří se nechovají přátelsky. 

Duhový pyrit má podle zasvěcenců silné účinky pro dospělé, kteří mají potíže s komunikací a kteří obtížně navazují vztahy a udržují si přátele. Je to také vynikající nerost pro ty dospělé jedince, kteří trpí Aspergerovým syndromem. 

Mimo již zmíněné duchovní účinky má tento pyrit vynikající účinky i na fyzické rovině. Z mnoha pramenů můžeme zjistit, že tento kámen pomáhá při migrénách spojených s rušivými zrakovými projevy. Skvěle pomáhá při mozkových poruchách, jež mají za následek degeneraci celého těla, a pomáhá i při autoimunitních onemocněních. 
Duhový pyrit je rozhodně výjimečný nerost, ale platí u něj i varování před používáním v elixírech či pokrmech.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama