col.jpg
Foto: Shutterstock

Každý už si asi někdy vyzkoušel, jak důležitá je nejenom chuť, ale také vzhled pokrmu, který konzumuje. Významnou roli hrají i barvy. Nutno dodat, že řeč je o ovoci a zelenině, jejichž barevnost mají na svědomí tzv. fytonutrienty, barevné pigmenty, které kromě specifického zabarvení poskytují i řadu zdravotních benefitů.

Jíst dostatek ovoce a zeleniny s sebou nese spoustu „pro“. Jde o nutričně hodnotné, zároveň nízkokalorické potraviny s pozitivními účinky na zdraví. To navíc můžete podpořit i tím, že se kromě množství zaměříte i na barvu a její prospěšnost pro konkrétní zdravotní oblast.

Červené ovoce a zelenina

c1.jpg
Foto: Shutterstock

Červené ovoce a zelenina chrání především srdce. V naprosté většině ovocných a zeleninových druhů této barvy jsou obsaženy významné antioxidanty, které snižují riziko vzniku a rozvoje aterosklerózy a hypertenze. Optimalizují i hladinu cholesterolu, zlepšují mozkové funkce a působí jako prevence některých typů rakoviny, včetně rakoviny prostaty. Mezi významné antioxidanty, které červené plody obsahují, patří například lykopen (hojně jej obsahují rajčata) nebo anthokyany (dobrým zdrojem jsou třeba jahody, brusinky a červené zelí).

Modré a fialové ovoce a zelenina

m1.jpg
Foto: Shutterstock

Modré a fialové ovoce a zelenina pomáhají tělu efektivněji regenerovat, zpomalují stárnutí a brzdí degenerativní a zánětlivé pochody. Navyšují tvorbu bílých krvinek, podporují metabolismus a upravují zažívání. Plody modré a fialové barvy obsahují podobně jako červené ovoce anthokyany, fenolové kyseliny, s výrazně pozitivním účinkem na lidské zdraví.

Oranžové ovoce a zelenina

o1.jpg
Foto: Shutterstock

Oranžová barva plodů prozrazuje přítomnost karotenoidů, mezi které patří i známý betakaroten. Ten mimo jiné chrání zdraví pokožky, bojuje proti předčasnému stárnutí a podporuje imunitní systém. Oranžové ovoce a zelenina bývají účinné i k optimalizaci zažívání, pomáhají proti křečím, posilují ledviny, upravují hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak. Zvýšenou pozornost jim věnujte také v situaci, kdy se snažíte zhubnout, protože zrychlují metabolismus.

Žluté ovoce a zelenina

z1.jpg
Foto: Shutterstock

Žluté plody podporují detoxikaci organismu, regenerují nervový a lymfatický systém a zlepšují náladu. Přidejte je do jídelníčku i v případě, kdy trpíte onemocněním ledvin nebo vás trápí žlučník a celkové zažívání. Žluté plody obsahují lutein, silný antioxidant měnící se na vitamin A, a zdraví prospěšné karotenoidy.

Zelené ovoce a zelenina

ze1.jpg
Foto: Shutterstock

O zeleném ovoci a zelenině je známo, že chrání zdraví očí a snižují riziko vzniku věkem podmíněné makulární degenerace (závažné onemocnění sítnice). Zelená listová zelenina navíc obsahuje chlorofyl a kyselinu listovou, která podporuje proces buněčné obnovy. Velmi důležitá je také pro těhotné ženy, protože chrání plod a snižuje riziko vzniku vrozených vad. Živiny obsažené v zelených plodech chrání i před některými druhy rakoviny, optimalizují hladinu cholesterolu, regulují trávení, podporují zdravý spánek a zlepšují fungování imunitního systému.

Bílé ovoce a zelenina

bSS.jpg
Foto: Shutterstock

Bílé plody především čistí, jsou protizánětlivé, snižují vysoký krevní tlak a optimalizují hladinu cholesterolu v krvi. Podporují imunitu, výrazně snižují riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, prostaty a prsu. Obsahují antoxantiny (flavonoly, flavony, izoflavony), a allicin. Významným favoritem této skupiny potravin je česnek.

Čtěte také:

Zdroje: winmedical.orghealthline.com