Znáte to dobře: dudlík se rád ztrácí v tu nejméně vhodnou dobu a vašemu miminku po něm občas zůstane na tváři otlak nebo zarudnutá kůže. Jak vám moderní dudlík dokáže ulehčit život?

Ave

Moničin osmiměsíční syn má od narození citlivou pokožku se sklonem k vyrážkám. „Vadilo mi, že když syn usnul s dudlíkem, což se dělo skoro pokaždé, protože je na něm závislý, měl po probuzení kolem pusinky nejen otlak, ale občas i pupínky. Nejdřív jsem to neřešila, dudlík jsem mu brát nechtěla, protože ho má rád, pak jsem mu začala po spinkání mazat kolem pusy krém na opruzeniny. Pak jsem ale měla strach, aby si ho prstíky a dudlíkem nepřenesl do pusy a nejedl ho,“ konstatuje Monika. Moničin problém znají důvěrně celé řady dalších maminek, které nechtějí svým dětem upírat dudlík, ale nevědí si rady s nepříjemnými projevy na pokožce kolem úst miminka.

AvePrávě kvůli těmto maminkám vznikl dudlík Avent ultra soft. Vyvinuli jej odborníci ve spolupráci s pediatry a rodiči a své úsilí směrovali k tomu, aby už miminka žádné otlaky, zarudnutí nebo podrážděná pokožka netrápily. Extra měkký a pružný kotouč, který má z vnitřní strany hedvábně hebký povrch, je k okolí dětských úst mimořádně citlivý, šest průduchů v kotouči navíc umožňuje pokožce lépe dýchat. Zaoblené hrany zároveň minimalizují tlak na kůži dítěte během sání. Avent ultra soft je zároveň ortodontický, bez obsahu BPA a z měkkého silikonu, takže prospívá i dětským zoubkům a dásním.

Avent myslí i na pohodlí maminek, a tak je součástí balení Avent ultra soft i praktické cestovní pouzdro. O cestování s dětmi a dudlíky ví své také většina maminek, za všechny to shrnuje Andrea, maminka patnáctiměsíční Nikolky: „Když jdeme na procházku nebo jedeme na výlet, musím s sebou vzít minimálně jeden, raději ale dva náhradní dudlíky. Nikolka je s oblibou zahazuje, třeba do vysoké trávy, takže se často ztratí. Následuje hra na hledání dudlíčku zakončená řevem, protože malé dojde trpělivost a dudlík pořád nikde. A když ho náhodou najdeme, stejně ho nemáme jak sterilizovat. Takže mám neustále plnou kabelku dudlíků.“

Ave

Cestovní pouzdro Avent pojme pohodlně dva náhradní dudlíky, které hygienicky přežijí převoz nebo přenos v kabelce či tašce. Kromě toho funguje i jako sterilizátor, takže do něj doma nebo na návštěvě stačí nalít trochu vody, do ní vložit opláchnuté dudlíky a pouzdro umístit na 3 minuty do mikrovlnné trouby na 750 až 1000 W. Po pěti minutách chlazení vodu vylijte a dudlík je připraven k dalšímu použití.

Více se dozvíte na www.philips.cz/avent.