Abych řekla pravdu, tak po 1, 5 roce bydlení v jednom domku v horách budu každého člověka přesvědčovat, že něco nadpozemského v tomto směru určitě existuje.

Koupili jsme s bývalým manželem velký dům v Krušných horách, dům byl neobydlený, kde před několika lety zesnul statný horal. Dům dlouhou dobu chátral. Hnedle po nastěhování jsem měla pořád pocit, jako kdyby za mnou někdo chodil. Vždy když jsem se otočila, nikde nikdo.  Pocit ovšem přetrvával.

Nastala doba, kdy jsem uvědomila, že pokud duch horala zesnulého v tomto domě opravdu je, měla bych mu vysvětlit, jak se věci mají. Při štípání dříví jsem si připadala jako blázen, promlouvat k duchům nebyla má oblíbená parketa.

Všichni si ze mě dělali srandu až do té doby, než přijeli rodiče na víkend a Náš duch chodil přisunovat židli do kuchyně - tak tohle ne. Říkám, pane Šubrte, rodiče mi strašit nebudete!

Můžu konstatovat, že s duchem pana Šubrta jsem po krátké době vycházela dobře, vždy udělal nějaký drobný vtípek. Vysvětlila jsem mu, že to myslíme vážně s opravou jeho domu. Je mi líto, že nemůžu dodržet, co jsem slíbila. Manželství neklapalo a následoval rozvod.

V domě nyní nikdo nebydlí a chátrá neustále dál. Kdo nezažil něco takového, pravděpodobně neuvěří.
S úsměvem na tváři vzpomínám na ducha pana Šubrta.

S pozdravem Renča

Milá Renčo, statný horal si chtěl evidentně chalupu opravovat sám, vlastníma rukama, že? Já na strašidla nevěřím, ale když tohle slyším, otřásá to mou jistotou.

Dnes si do třetí hodiny odpolední můžete zahrát slovní fotbálek! Pravidla najdete ZDE.
Můžete nám také pomoci s objasněním identity paní Marie - pravidla jsou TADY.

A také nám můžete psát vaše historky na téma strašidla, strašení, staršidelné historky. Strašili vás rodiče doma něčím?
Reklama