Zvláštní věc se přihodila čtenářce s nickem Onohlo. Když přespávala loni v domě u babičky, její přítel začal mluvit ze spaní. Ale to, co říkal, bylo skutečně prapodivné a když to pak vyprávěla babičce, dozvěděla se, že se k domu váže legenda...

Jsem zvědavý, jak na vás, milé čtenářky, zapůsobí příspěvek čtenářky Onohlo k dnešnímu tématu - myslíte si, že skrz ústa jejího přítele hovořil duch?


Dobrý den,
k dnešnímu tématu mi to nedá nepřispět. Už jako malé se mi (asi jako každému z nás) občas stalo, že se mi před očima sama otevřela nebo zavřela skříň, nebo že jsem si v noci povídala se sestrou, která stála u mé postele i když byla odjetá na táboře. To by nebylo nic zvláštního až na to co se mi stalo loni v květnu.
Jeli jsme na víkend k mojí babičce, která už je bohužel sama. Má baráček na vesnici a tak jí tam jezdíme občas na víkend pomoci se zahradou a údržbou baráčku. V pátek jsme přijeli pozdě večer, a tak jsme se stihli jen přivítat a sdělit co je kde nového a šli jsme spát. V noci mě probudil přítelův hlas, nejdříve jsem si myslela, že mluví na mě, ale povídal ze spaní. Říkal, že se musí jít ještě podívat k sousedům na starou paní, že to s ní nevypadá dobře a že se mám postarat o děti. Docela mě vylekal tak jsem ho vzbudila. Ptala jsem se, co se mu zdálo, ale prý nic.
Ráno jsem vyprávěla babičce, co se mi v noci stalo. Nejprve se zarazila a pak mi vyprávěla o pověsti, která se vztahuje k jejímu domu.

Pověst:
V tom stavení bydlil dříve doktor (lékař) Procházka. Budova jest velmi stará, plná temných koutů a starodávných místností. Ve spižírně bylo vůbec tma a nevlídno. Služebné osoby říkaly, že tam je slýchat divné šustění a bručení. Nikdo tam rád nešel. Také říkali, že tam nebožka paní doktorová zjevuje a koupá malé děcko. Jedna služka nedala na takové řeči a nevěřila jim. Sloužila u doktora již hezky dlouho a ničeho nepozorovala. Až jednou v noci bylo lékaři jeti k nemocnému. Služka zůstala sama doma. Jak tak leží v posteli, vidí: dveře se otevřely a tiše vstoupila nebožka paní. Do služky jako když vrazí nůž. Nikomu o ničem se ani nezmínila a při nejbližší příležitosti dala ze služby výpověď.

Docela jsem strnula, a pak nevěřte pověstem. Ještě štěstí, že k nám do pokoje další noc nikdo nepřišel, to by asi slyšel jen můj křik, tak moc jsem se bála.

Onohlo

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

  • Setkala jste se někdy s tajemnem?
  • Máte nějaký vlastní strašidelný zážitek?

Tak sem s ním! Posílejte mi své příběhy na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání strašidelného dárku, posílejte příspěvky nejpozději 23. 3. 2012 do 15.00 hodin a délka příspěvku ať je alespoň rovna tomuto odstavci, může být ale i delší samozřejmě. Jaký že dárek můžete získat? Dvě z vás dostanou zajímavé strašidelné knížky. Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Krom dárku můžete s tímto strašidelným tématem získat také body do březnového kola Věrnostní soutěže. Rozdělím strašlivý nášup celkem 10.000 bodů mezi pět přispěvatelek nějakým náhodným klíčem.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama