Ve středu 28. března proběhl křest DVD Chalupáři. Jedná se o první disk ze čtyř a naleznete na něm první tři epizody seriálů, který v „Čétéčku“ označují jako rodinné stříbro až zlato. Aby ne, když jeho loňská repríza v letních měsících zvládla urvat 30 % všech diváků u televize!

Seriál Chalupáři vzniknul už v roce 1975. Natočil jej režisér František Filip, který již měl zkušenosti s natáčením TV seriálů Sňatky z rozumu a F. L. Věk. Na křtu vzpomínal na nelehkou dobu a na to, jak se na něj někteří dívali, když po takových klasikách natočil komediální seriál.

I když jsou Chalupáři z úplně jiného ranku, než jeho předchozí díla, dočkal se seriál obrovského diváckého ohlasu.

Možná nevíte, že role původně Jiřímu Sovákovi vůbec určena nebyla! Postava byla napsána na míru Jaroslavu Marvanovi, ten však krátce po dotočení Noci na Karlštejně umírá. Role byla nabídnuta i Janu Pivcovi, který ji musel ze zdravotních důvodů odmítnout, a proto ji přijal Jiří Sovák. Ten pak společně s Josefem Kemrem vytvořil komediální dvojici, která táhla celý seriál.

Zajímavý je také osud znělky, kde Waldemar Matuška zpívá píseň Když máš v chalupě orchestrion. Po jeho emigraci byla znělka přehrána znovu, tentokrát už bez jeho zpěvu, pouze orchestrálně. Na DVD se jeho hlas opět vrací.

Disky vydává Česká televize ve spolupráci s časopisem DiViDi a stejně jako u Arabely nabízejí divákům vyčištěný zvuk i obraz, součástí jsou také české titulky a zvuková stopa pro těžce zrakově postižené.

 

Křest se konal v kině Mat a sešli se na něm účinkující herci a režisér, aby zavzpomínali na seriál a na ty, kteří se již jeho uvedení na DVD nedočkali. Byla to veliká sláva se spoustou fotografů a novinářů bulvárních plátků, kteří se snažili ukořistit ty nejlepší fotografie pro svoje periodika. Přesto záběr, jak Jiřina Bohdalová krájí pravý chalupářský chleba, který ji zaujal nejvíce z celého pohoštění, naleznete jen na Ženě-in. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama