Irská whiskey Dubliner se přesně před rokem začala vyrábět v srdci hlavního města Irska. Svou unikátní recepturou i lahví navazuje na více než tisíciletou kulturní historii tajemného Dublinu. „Jde o jemný blend sladových a obilných whiskey, který zraje tři roky v dubových sudech původně používaných pro kentucky bourbon. Odkazuje ke kořenům irské whiskey, proto se lahvuje do klasické lahve pro Iry známé jako craic,“ vysvětluje Alexander Suja, marketingový ředitel distribuční společnosti Premier Wines & Spirits, která whiskey Dubliner dováží do České & Slovenské republiky.

c

Whiskey Dubliner si zakládá na dědictví a duši irské metropole, po jejím vzoru se snaží působit srdečně a vřele. Kromě zmiňované charakteristické lahve na oko zaujme zlatavou vroucí barvou.  Jeho aroma nabízí tóny jablek a v sametové chuti pak zaznamenáte sladkost medu s dotekem bílého pepře či karamelu. „Na výrobní proces Dublineru dohlíží respektovaný master blender John Drennan ze společnosti First Ireland Spirits. Osobně vybírá konkrétní whiskey, které pak společně vytvářejí tento blend. Jeho chuť ocení jak nováčci, tak zkušení příznivci irské whiskey, a to čistou, na ledu nebo v koktejlu,“ doplňuje Suja.

Vedle své autentické whiskey produkuje irská firma také takzvaný Dubliner Liqueur, tedy jemný likér vyráběný ze tří hlavních ingrediencí. Tvoří ho medová plástev, karamel a hlavně třikrát destilovaná irská whiskey. Dubliner Liqueur se rovněž prodává v baňatých lahvích typu craic. „Originální likér se dá označit za ideální úvodní krok k pití irské whiskey. Je jemný, hřejivý a hodí i třeba ke kávě. Díky velice přívětivým cenám jsou oba produkty Dubliner dostupné pro všechny,“ dodává Alexander Suja z Premier Wines & Spirits.

fDubliner, Irish Whiskey

Jemná irská whiskey, která zrála v sudu po bourbonu. Je vyrobena směsí sladových a obilných whiskey, které vybíral a míchal master blender John Drennan. V chuti jsou patrné sladové tóny, doplněné medem a jemným dotekem bílého pepře. Jedná se o hřejivou a hladkou whiskey. Cena: 489 Kč. www.1er.czs

 

Dubliner, Irish Whiskey Liqueur

Hebký irský likér, který byl vyroben ze tří ingrediencí – včelí plástve, karamelu a třikrát destilované irské whiskey. Jde o správnou volbu pro ty, kteří hledají jemný nápoj, jenž dobře chutná nejen samostatně, ale i v kávě, na ledu či jako součást koktejlu. Cena: 489 Kč. www.1er.cz

Reklama