5ea04f2420792obrazek.png
Druhý duben je od roku 2008 celosvětově dnem, kdy společnost vyjadřuje podporu lidem s poruchou autistického spektra. Světový den tak otvírá celý měsíc akcí spojných s podporou porozumění autismu. Jak uvádí Národní ústav pro autismus, porozumění je totiž často to nejdůležitější, co lidé s autismem potřebují.

Společnost Neuraxpharm Bohemia, která na začátku letošního roku uvedla na český trh unikátní doplněk stravy z kategorie psychobiotik s obsahem Lactobacillus plantarum PS128™ pod názvem NeuraxBiotic Spectrum, se současně aktivně zapojila do podpory lidí s poruchou autistického spektra. Již v lednu navázala spolupráci se Speciálně pedagogickým centrem v Hradci Králové, nyní se při příležitosti Světového dne porozumění autismu rozhodla podpořit Národní ústav pro autismus příspěvkem z každého balení doplňků stravy NeuraxBiotic Spectrum, které během dubna prodá na svém e-shopu Farmax.cz. Zároveň, aby podpořila rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra za současných okolností, kdy se díky opatřením proti šíření koronaviru ocitla řada lidí ve složité situaci, prodlužuje akci 1+1 zdarma na tento doplněk stravy na svém e-shopu do konce dubna. Učinila tak zejména proto, aby zpřístupnila první měsíc užívání, kdy je doporučeno užívat doplněk stravy dvakrát denně.
5ea04f4da9ec1obrazek.png
Podporu Národnímu ústavu pro autismus vyjádřili i sami zaměstnanci společnosti, kteří společně vytvořili iniciativu na podporu Nautisu a sami přispívají na jeho transparentní účet. Zároveň vyzývají veřejnost, aby se k nim připojila. „Věříme, že psychobiotika jsou významnou šancí na zlepšení alespoň některých symptomů u pacientů s poruchou autistického spektra. Zároveň ale cítíme širší společenskou zodpovědnost a chceme rozšířit naše působení i mimo pulty lékáren. Chceme, aby naše aktivity podporovaly danou skupinu komplexně,“ říká na téma podpory Nautisu Jana Adamcová, ředitelka divize volně prodejných léčiv společnosti Neuraxpharm Bohemia.
Za účelem osvěty o tématu psychobiotik vytvořil Neuraxpharm také informační stránku Psychobiotika.info a přidružené profily na sociálních sítích, na kterých se tomuto tématu věnuje. Psychobiotika jsou nedávno objevenou skupinou probiotik, tedy člověku prospěšných živých kultur, které mají pozitivní vliv na lidskou psychiku.

Více na PSYCHOBIOTIKA.INFO
5ea04f74eee9cobrazek.png

Reklama