U kávy s napínavou knihou Mezi zrnky kávy? Nová kavárenská krimi série právě startuje! A nejen to, spoustu dalších novinek připravilo nakladatelství MOBA pro měsíc duben.

Nakladatelství MOBA přináší zbrusu novou sérii kriminálních románů z prostředí kaváren. Kdo už víc by měl vědět o kávě než Ital. Pod pseudonymem Cleo Coyle začala psát krimi s vůní kávy italská manželská dvojice žijící v USA - Alice Alfonsi a Marc Cerasini. Jejich debut v češtině s názvem Mezi zrnky kávy právě dorazil – čerstvý a voňavý -  na pulty knihkupectví.

knihaMezi zrnky kávy nás zavede za Clare Cosiovou, jež provozovala historickou kavárnu Village Blend, dokud se nerozhodla pro nudnější život v blízkosti tichých pastvin. Po deseti letech se vrací znovu do kavárny, radost jí však vydrží jen do té doby, než najde svého asistenta v bezvědomí ve skladu. Všude kolem jsou rozsypaná kávová zrnka. Policie přijede na místo, aby případ prošetřila, když však nenajde známky násilného vniknutí ani cizího zavinění, považuje vše za nešťastnou nehodu. Případ je uzavřen. Ale Clare o tom není přesvědčená. Po odjezdu policie se jí hlavou honí neodbytné myšlenky. Například proč byl odpadkový koš na jiném místě? Jestliže toto nebyla nehoda, hrozí Clare nebezpečí? A... jsou všichni detektivové takoví fešáci?

Další novinkové dubnové tituly:

Zachraňte krále, Jan Bauer, historická krimikniha

Jakub Protiva z Protivce se vzdal svého úřadu novoměstského rychtáře a po bratrově smrti se vrátil na svou rodnou tvrz do jižních Čech. Z poklidného sedlačení ho však vytrhne nenadálá návštěva z královského dvora. Dozvídá se, že českého krále Václava IV. zajal jeho nevlastní bratr uherský král Zikmund a vězní ho neznámo kde. Navíc se ztratily i české korunovační klenoty.

knihaBožská královna prokletých adamitů, Luboš Y. Koláček, historický román

Příběh mladičké šlechtičny Marie, jejíž rodinu vyvraždili husité. Marie se rozhodne pomstít, a proto vstoupí do táborské komunity. Než však stačí probodnout hejtmana Žižku, jehož tvář jí utkvěla v paměti, zadrží ji kovář Rohan ….

knihaSmrt zpívající ryby, Jaroslav Kuťák, původní česká detektivka

Název knihy vychází z cikánského přísloví „Žena, která nebyla nikdy svému muži nevěrná, je zpívající ryba“. Na malebném ostrůvku uprostřed rozlehlého soukromého jezera v Alpách je nalezena mrtvola mladé ženy, zrovna když nedaleko odtud tráví na golfovém hřišti dovolenou s přáteli soukromý detektiv Karel Schwarz s krásnou asistentkou Marií.

knihaVražda ve společnosti Consus, Václav Erben, původní česká detektivka – dotisk rozebraného titulu

Kapitán Exner naposledy na scéně! Případy noblesního kriminalisty Michala Exnera vycházejí od poloviny šedesátých let a stále jsou nejoblíbenějšími detektivními romány nejen u nás, ale i v zahraničí. Přeloženy byly do devíti jazyků, mimo jiné i do švédštiny a estonštiny. Poslední případ kapitána Exnera se odehrává více než deset let po pádu komunistického režimu. Úspěšný kriminalista a doktor obojího práva se stal docentem a ujal se případu několikanásobné vraždy.

knihaMůžeš-li se vdát dnes, neodkládej to na zítřek , Alena Jakoubková, román

Pan Božský vstoupil do Aliciina života rychlostí i délkou jednoho zablýsknutí pořádné letní bouřky – ale i těch pár minut dokázal využít k tomu, aby jí jednou provždycky život naprosto změnil. Jak rychle se objevil, tak rychle i zmizel... Osmnáctiletou Alicii zanechal vyděšenou, bez iluzí a – těhotnou. Co může od života očekávat svobodná matka, která navíc studuje na vysoké?

Na konec dubna připravujeme:

Další netrpělivě očekávaný thriller Johana Theorina s názvem Skrýš a román Netvor Alex Flinnové, který by vám neměl uniknout – byl totiž předlohou celosvětově úspěšného filmu Beastly.

www.moba.cz

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama