d5.jpg

Jeho Výsost šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktúm řekl: „Dnes představujeme kulturní a intelektuální prostor pro naše nové generace, jehož prostřednictvím chceme propagovat četbu, šířit vědomosti a podporovat výzkumné pracovníky a vědce… Naším cílem je vnést světlo do lidské mysli.“

d2.jpg

V sedmi patrech Knihovny Muhammada bin Rašída se nachází značné množství obsahu. Řadí se tam více než 1,1 milionu tištěných a digitálních knih v arabštině i cizích jazycích, přes 6 milionů dizertačních prací, kolem 73 000 partitur, 75 000 videí, přibližně 13 000 článků a více než 5 000 historických tištěných a digitálních periodik v rámci archivu pokrývajícího 325 let, spolu s přibližně 35 000 tištěných a digitálních novin z celého světa a téměř 500 vzácných sbírkových předmětů.
Knihovna bude oficiálně otevřena pro veřejnost ve čtvrtek 16. června 2022.

d1.jpg

Inovace a udržitelnost

Zařízení Knihovny Muhammada bin Rašída, které využívá nejmodernější technologie a umělou inteligenci, zahrnuje kromě rozšířené a virtuální reality mimo jiné i automatizovaný systém ukládání a elektronického vyhledávání knih, samoobslužné kiosky, laboratoř pro digitalizaci knih a chytré roboty, kteří odpovídají na dotazy návštěvníků.

Knihovna je také šetrná k životnímu prostředí a využívá nejvyšší standardy udržitelnosti, jelikož 10 % energie získává ze solárních panelů instalovaných na střeše budovy.

62b1807f46934blobid0.jpg

Knihovna, která je strategicky umístěna v centru města, má přirozené osvětlení díky střešním oknům a světlíkům v budově a je navržena tak, aby se její spotřeba vody snížila o 50 %. K zavlažování zeleně využívá recyklovanou vodu z klimatizace.

d4.jpg

Reklama