Dubajský úřad pro turismus a obchodní marketing v Praze slavnostně otevřel své první zastoupení v České republice.  Úkolem zastoupení bude zvýšit návštěvnost Dubaje z českého a dalších trhů, u kterých emirát vnímá silný růstový potenciál. Důležitým úkolem zastoupení je také posilovat vztahy s obchodními partnery napříč střední a východní Evropou.

dubaj

U příležitosti otevření zastoupení uspořádal dubajský turistický úřad slavnostní galavečer v pražském Obecním domě za přítomnosti velvyslance Spojených arabských emirátů Mohammeda Omrana Al Shamsiho a nejvýznamnějších představitelů českého cestovního ruchu. 

dubaj

„Český trh je pro Dubaj klíčový. Jsem velmi rád, že zde můžeme otevřít naše první zastoupení. Hlavní důraz chceme klást na propagaci obrovské škály turistických zajímavostí a aktivně podporovat naše partnery v cestovním ruchu. Věřím, že i díky současným třem přímým letům denně mezi Prahou a Dubají a zrušení víz pro české turisty, je ideální doba ukázat Dubaj jako skvělou destinaci nejen pro movitější páry a rodiny, ale také pro turisty s omezeným rozpočtem, mladé lidi a seniory,“ řekl k otevření zastoupení výkonný ředitel dubajského úřadu pro cestovní ruch Issam Kazim.

dubaj

V nejbližší době chce úřad v Česku a dalších zemích střední a východní Evropy zahájit kampaň, která se zaměří zejména na podporu nově otevřených atrakcí pro rodiny s dětmi. Dalšími klíčovými tématy budou možnosti nakupovaní v Dubaji, tamní gastronomie, tipy na dovolenou pro páry i rodiny s dětmi, aktuální festivaly, kulturní události a obchodní možnosti populárního emirátu. Dubaj se chce zaměřit na výše, i středně příjmové skupiny turistů, a promovat emirát i jako destinaci vhodnou pro kratší pobyty.

 

V roce 2015 Dubaj navštívilo 45 000 českých turistů, v letošním roce očekává emirát další výrazný růst i díky otevření celé řady nových atrakcí, včetně zábavních parků pro rodiny s dětmi nebo nové opery.

Otevření českého zastoupení a podpora turismu je dalším krokem ke splnění vize Dubaje 2020, která počítá s 20 miliony ročními návštěvníky v roce 2020.

Reklama