Rekordní počet návštěvníků a stabilní růst zájmu o nejpopulárnější ze Spojených arabských emirátů, oznámil Dubajský úřad pro turismus a obchodní marketing (DTCM). V roce 2016 Dubaj navštívilo 14,9 milionu turistů, o 5 procent více než v roce předchozím. Na 55 tisíc také vzrostl počet turistů z České republiky.

Dubai

„Rok 2016 byl dalším milníkem pro dubajský cestovní ruch. Loňské výsledky potvrdily, že je Dubaj čtvrtým nejnavštěvovanějším městem světa. Počet turistů, kteří u nás stráví alespoň jednu noc, dosáhl 14.9 milionu. Patří nám také světové prvenství z hlediska peněz, které u nás turisté utrácejí.“ řekl v Praze Nader Albastaki z dubajského úřadu pro cestovní ruch.

Dubai

Aktuální čísla jsou v souladu s plánem Dubaje, který zveřejnil šejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, dosáhnout 20 milionu ročních turistů v roce 2020.

Dubai

Dubaj loni navštívilo také téměř 55 000 českých turistů, o téměř třetinu více než předchozím roce.

Dubai

„Další výrazný růst očekáváme i v letošním roce. Jedním z důvodů rostoucí obliby Dubaje je otevření velkých zábavních parků a nových možností pro rodiny s dětmi,“ uvedla Lenka Fidranská ze společnosti Travel Advance, která zastupuje Dubajský úřad pro turismus v České republice.

Dubai

Reklama