Dubaj se stává jednou z 10 nejlepších destinací pro mezinárodní setkání. Informuje o tom poslední vydání statistické zprávy o pořádání mezinárodních setkání, kterou zveřejnila Unie mezinárodních asociací (UIA). Zpráva hodnotila 1 157 měst z celého světa na základě celkového počtu mezinárodních setkání, která se v nich konala v loňském roce. Dubaj meziročně poskočila ze 14. na 10. místo.  

 Issam KazimDubaj je jediné město ze Středního východu a v Afriky, které se objevuje na prvních 25 místech tohoto žebříčku, čímž dokládá své postavení regionální jedničky v oblasti pořádání mezinárodních setkání a konferencí.

„Podle posledního hodnocení UIA je zcela zřejmé, že Dubaj je v tomto odvětví nejen lídrem ve svém regionu, ale také významnou destinací pro obchodní akce v celosvětovém měřítku. I nadále budeme posilovat nabídku obchodních akcí a usilovat o to, aby se Dubaj proměnila v globální centrum odborných znalostí,“ říká Issam Kazim, výkonný ředitel Dubai Tourism.

Celkový počet hodnocených akcí zahrnuje jak setkání pořádaná Steen Jakobsenmezinárodními organizacemi, tak i akce organizované místními organizacemi či pobočkami, která mají mezinárodní povahu.

„Odvětví obchodních akcí v Dubaji v posledním desetiletí zcela evidentně roste a my jsme velmi hrdí, že UIA vnímá toto město jako jednu z nejlepších světových destinací pro mezinárodní setkání,“ doplňuje Steen Jakobsen, ředitel společnosti Dubai Business Events.