Dubaj je známá překonáváním rekordů i tím, že se nebojí výstředních projektů. Už za pár měsíců otevře atrakci, o níž se jistě bude nejen v emirátu hodně mluvit.

Elektrická botanická zahrada, která vzešla ze soutěže uměleckého centra Jameel, nabídne zahradu plnou nádherné, uměle vytvořené flóry, která je osvětlená i animovaná.

Autory jsou kuvajtští umělci Alia Farid a Aseel AlYaqoub. Očekávají, že instalace navodí návštěvníkům pocit „Alenky v říši divů“. Některé stromy budou abnormálně velké, jiné zase příliš malé, některé budou tlustší, než by měly být, jiné tenčí. Nereálné budou i barvy. 

Absurdně umělé

Umělci chtějí instalací oslavit „absurdně umělé“ prvky, které lze najít na mnoha místech kolem Perského zálivu. "Chceme povzbudit přemýšlení o umělosti. Když děti uvidíme obdivovat umělou zahradu, bude to něco, čeho se máme v budoucí generaci obávat, nebo s tím dokážeme a budeme žít?“ uvádějí.
5b431e6ab375cobrazek.png

5b431ebab13c3obrazek.png
Tradiční rostliny v Miracle garden

V Dubaji lze ale najít i běžné zahrady. Emirát láká také na květinovou Miracle Garden. Na ploše 72 000 metrů čtverečních se zde nachází více než 45 miliónů kvetoucích rostlin, které vytvářejí nejrůznější sochy a tvary. Třeba i repliku největšího letounu světa A380, který létá i do Prahy.
5b431e9544fa4obrazek.png
 

Reklama