28. 2.–1. 3. Ryby

Měsíc ve znamení Ryb působí na nohy a prsty u nohou. Vše, co ve dnech Ryb uděláte pro své nohy a prsty na nohou, působí dvojnásob, vyjma operací v této oblasti.

V chodidlech máme největší množství reflexních zón, promasírujte si proto chodidla, rozproudíte energii do celého těla. Seberte prsty u nohou ze země tužku, sedmkrát každou nohou, zvláště pokud cítíte, že na vás něco “leze”, výborný cvik proti nachlazení.

Omezte těžká a tučná jídla, dopřejte si více listové zeleniny.

V těchto dnech také působí alkohol, nikotin i léky intenzivněji, vyvarujte se jich.

Pečujte o své nohy, nosí vás celý život a vy byste jim měla dopřát náležitou péči. Zajděte si na pedikúru, dopřejte si lázeň z bylinek a masáž.

Zalévejte květiny.

28. 2. – Novolunní – vhodný čas pro postní den, z těla se odplaví škodlivé látky.

2. 3.–3. 3. Beran

Beran ovlivňuje oblast hlavy až po nos. Neměli byste nechávat náročné úkoly a složitá rozhodnutí na poslední chvíli, v těchto dnech jsme náchylnější k bolestem hlavy, více se objevují migrény. Chcete-li zmírnit bolest, třete si jemně ukazovákem a palcem kořen nosu krouživými pohyby. Dopřejte si masáž hlavy a od blízkého člověka si nechte vykartáčovat vlasy.

Pečujte o svou pleť a větrejte peřiny.

4. 3.–5. 3. Býk

Býk ovlivňuje partie krku, šíji, hrtan i štítnou žlázu.

Počasí je v Býku chladné a velmi (chyby) snadno se můžete nachladit, chránit byste si měli v těchto studených dnech především krk, třeba šátkem.

Čeká-li vás projev nebo proslov a není to váš denní chléb, neděste se, přijdete-li druhý den o hlasivky. Klid byste měli dopřát také svým uším. Neposlouchejte hlasitou hudbu, raději si dopřejte klid a ticho.

V Býku byste také měli pečovat o zuby. Zdravotní stav úst a žaludku vám zlepší žvýkání listů šalvěje. Nikoliv však, jste-li těhotná. Nápomocná vám šalvěj naopak může být, chcete-li odstavit kojence.

Zdroj: Neznámá moc Luny – Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – Nakladatelství Ikar 

 
Reklama