Čtenářka Pajda jede po letech k moři. Se synem, kterému to doporučili lékaři. A pro jistotu jede s cestovkou a all inclusive. Díky Pajdo za příspěvek a držím palce, ať vše dobře dopadne a hlavně, ať to synovi pomůže!

Dnešní téma je pro mě docela aktuální. Jedu totiž po x letech se synem na dovolenou.

Abych ale začala od začátku: oba jsme se synem jezdili po čundrech, pod širák, do chatek, syn jezdil dlouho na „adrenalinové tábory“ - pobyty, doplněné např. o přechod zamrzlých Karpat včetně cest po zamrzlými vodopády a podobně. Dá se tedy říci, že jet někam „na blint“ by zdánlivě nebyl problém.

Ještě před 4 lety byl manžel se synem takto v New Yorku - prostě si vytipovali hotel, koupili letenky a na týden zmizeli. Syn má z této cesty krásné zážitky a trvalé přátelství s rodilým Američanem, kterého nadchlo, že jeho obchůdek se sběratelskými kartami našli lidé z tak exotické destinace, jako je Střední Evropa.

Bohužel ale v uplynulých letech se synův zdravotní stav natolik zhoršil, že když nám oběma lékaři doporučili alespoň na týden moře, bylo rozhodnutí sice těžké, ale jednoznačné. Cestovku, all incusive a do destinace, kterou dobře znám a vím, kde seženu lékařskou pomoc.

A letecky - na letišti je přece jen cvičený personál, ale pokud by syn dostal záchvat křečí v autobuse, a my byli zrovna úplně mimo civilizaci, byl by to docela záhul pro všechny zúčastněné. A ještě jeden důvod mám, i když ten je asi docela nepochopitelný. Kdyby se mě během dovolené něco stalo, bude syn odkázán jen sám na sebe.

 Je mu 21, je soběstačný, ale přece jen je to vážně nemocný člověk a bude-li mít pobyt all inclusive, nemusí se o nic starat, ani kdybych skončila třeba v nemocnici. Manžel nesmí na sluníčko, takže teplé moře, které je v synově případě účinnější, by pro něj znamenalo se na týden zavřít do hotelu...

Problém je - samozřejmě - cena. Last Minute je hezké, ale riskantní, cesta autobusem nereálná...a first minute slevy  jsme prošvihli. Nicméně ale pojedeme a prosím všechny, kdo to budou číst, aby nám drželi palce a synovi moře opravdu pomohlo alespoň z poloviny tak, jak nám tvrdí lékaři.

pajda
 Text nebyl redakčně upraven


Kam se letos chystáte na dovolenou?

  • Co vás tam láká?
  • Na co se tam těšíte nejvíce?
  • Kam byste ráda jela, ale nemůžete?
  • A co Řecko? Jedete tam a bojíte se?
  • Nebo snad Egypt?
  • Zase Chorvatsko?
  • Nebo Balaton?
  • Zůstáváte doma?

Fotky, videa, příběhy, úvahy i přání nám posílejte třeba již dnes na redakční mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním. Mám tu cestovní hru Scrabble a opalovací krém Vichy s faktorem 50!!!

Reklama