Přeju všem nádherný den!
Dneska mám ohromnou radost!!!


Asi před měsícem jsem vyhrála v konkurzu stipendium 50 000 dolarů na studium psychologie rodiny a starých lidí. Škola je v USA, ve státě Iowa a já měla velkou radost. Ta mi ovšem poklesla, když jsem se dozvěděla, že lidé s chronickou hepatitidou B jsou v USA " nežádoucími objekty".
Umíte si představit, jak jsem si poplakala.

Pak jsem se ale vzchopila a dala se do boje.
Prvním úkolem bylo získat potřebnou medikaci, která u nás stojí za 1 tabletu 30 000 Kč. Podotýkám, že ji vynalezl český vědec!!! Ovšem naše země neměla peníze na její odzkoušení, a tak jsme lék prodali Američanům za pěkné peníze. Tento lék léčí i AIDS, ale moc českých lidí to neví a pravděpodobně se k nemocnému nikdy nedostane. Lék zatím dostalo asi 5 lidí, z toho někdo umírající.

Tak jsem se dneska s doktorem rvala jak vlk, když mi řekl, že tolik ho nedostanu. Nevím, jestli to byl můj roztomilý úplatek nebo moje slova, že nechci umřít ve 26 letech. Prostě jsem ječela s prominutím jako fúrie na celou čekárnu, ale nestydím se za to. Tak si představte, že jsem lék posléze dostala!!! Mám šílenou radost. Je mi totiž po něm skvěle, můžu cvičit a dělat věci, které jsou pro většinu lidí samozřejmostí.

Mám i potvrzení pro celníky, takže teď zbývá už jen to vízum. Tak mi držte palce, ať ho dostanu a můžu pak u nás založit plánovaný domov důchodců spojený s domovem dětským!


Vaše

Reklama