610a7d11ca24eclanek.jpg
Foto: Profimedia

Váš manžel se v rámci přípravy na novou roli dostává do kondice. Cvičí a jí zdravě. Jaký má jeho snaha vliv na vás?
Musím přiznat, že žádný. Zatím odolávám.

Na Instagramu jsem viděla, že alespoň vyrážíte společně na kolo.
To ano, párkrát jsme byli. Ale bolí to, než se zadek otlačí. Během korony jsme si pořídili pejska a s tím jsme aspoň hodně chodili. Teď to kombinujeme i s kolem, protože fenka Maybe už je větší a vydrží doma nějakou dobu sama.

Kolik dáte kilometrů?
Nijak si to nezaznamenávám. Telefon mi ukazuje kroky, ale kilometry na kole ne. Ale většinou máme trasu od hospody k hospodě. Odhaduju, že dáme třeba dvacet nebo třicet kilometrů. Ale domů to máme hrozně do kopce, ještě jsme nepropadli elektrokolům. Jirka říká, že zatím by to pro nás byla prohra, ale myslím, že do pěti deseti let si elektrokolo pořídíme. Teda alespoň já, on ať se klidně trápí.

Musíte manželovi v rámci přípravy vařit zdravě?
Naštěstí ho živí někdo jiný – vozí mu zdravé krabičky. Tahle starost mi odpadla. Ale stane se, že jedeme na víkend nebo přijde návštěva a já něco připravím, takže si Jirka krabičku nevezme. Potom se mu doma někdy hromadí a druhý den oba dojídáme. Jídlo si Jirka zajistí sám, ale potřebuje podporu ve smyslu, abych nevařila a nepekla, protože ho to potom láká. Vždycky nadával, že něco upeču, on to sní a takhle vypadá.

Musela jste někdy řešit postavu kvůli roli?
Kvůli roli ne, ale řešila jsem to kvůli sobě. Držela jsem všechny diety na světě, hlavně když jsem byla v pubertě taková obtloustlá. Později jsem měla pocit, že se mě kila stejně drží, takže jsem extrémně cvičila. Na aerobic jsem šla třeba třikrát denně. Cvičila jsem třeba ráno a v poledne už jsem měla pocit, že jsem zase tlustá. Ale tělo si to nějak pamatuje, protože kdykoli začnu znovu cvičit, tak se hrozně rychle dostanu do formy. A na to hřeším. Vždycky si řeknu, že když budu chtít, tak to tělo zvládne. I když s věkem to není už taková legrace.

Z extrémního cvičení jste přešla na to, že se tedy pravidelně nijak nehýbete?
Já u ničeho moc nevydržím. Vždycky se pro něco nadchnu, všechno je bezvadný, ale potom mi do toho něco vleze a já přestanu. Takhle mám doma třeba několik let Power Plate – to je úžasná věc, ale stojí v koutě a je z něj nejdražší věšák na prádlo. Ale těším se, až zase někdy začnu, protože to má na mě nejlepší účinky. Netuším, kdy se k tomu dokopu, ale zase mám psa, tak chodím hodně s ním. Hrozně ráda chodím. Chůze je nejpřirozenější, nejméně bolí a je hodně vidět na fyzičce i na těle.

Jak vypadá váš jídelníček?
Najde se v něm asi úplně všechno. V rámci rozhovorů na Dvojce v pořadu Blízká setkání jsem se setkala s mnoha odborníky, obezitology, výživovými poradci, lékaři apod. a každý, koho se zeptám na dietu, se křižuje. Říkají: Proboha, hlavně to ne. Určitou dobu to vždycky pomůže, ale pokud to člověk nedrží do smrti, je to zbytečné. Shodují se na tom, že člověk musí jíst prostě méně nebo podle výdeje energie. Když celý den jenom sedím u počítače, tak nemůžu jíst osmkrát denně. Když ujedu na kole třicet kilometrů, tak si můžu dopřát něco víc. Ráno se vždycky nasnídám, bez snídaně nejdu z domu. Dám si třeba namazaný chleba, nic extra zdravého. Když zkoušíme v divadle, obědvám třeba ve dvě, večer potom nemám moc hlad. A po představení si třeba zobnu nějakou tyčinku. Nejsem úplně příkladem, jak by se mělo správně jíst, a navíc nemám moc ráda zeleninu.

Ztloustla byste kvůli roli?
To bych si teda velice rozmýšlela. Asi bych to nedala. V Hollywoodu je to o něčem jiném, člověk má tým, který se věnuje jeho přibírání a potom zase hubnutí. Asi bych kvůli roli radši zhubla než přibrala. 

zdroj: autorský rozhovor s Adélou Gondíkovou, Instagram jiří Langmajer

Čtěte také: