profimedia-0294693338.jpg
Foto: Profimedia

Vtipná trička

Mezi největší vodácká klišé patří vodácké outfity. Každý rok se najde v partě jeden génius, který vymyslí logo nebo slogan. Po řece se potom plaví skupinky v růžových tričkách s nápisem „Už jsem se udělal…“ či s logem kosočtverce. Ten, kdo nemá ve skupině od Boha kreativitou obdařeného jedince, vystačí si s námořnickými pruhy. A že takových není málo!

Trendy bikiny

Na sjíždění řeky je potřeba mít pohodlné praktické plavky, nejlépe sportovního typu. Proto mnoho žen již měsíce dopředu shání titěrné bikiny, ze kterých později každou chvíli něco vykoukne. Muži si zase potrpí, co se týče plavek, na originalitu a vtip. Proto potkáme za cestu 150 plavek ala Borat a 239 plavek ala dvacátá léta minulého století. Bravo!

Polomrtvý kamarád

Na plavidlech je zakázáno pít alkohol. Jak to tak bývá, sjíždění řeky se stane tou největší „ožíračkou“ z celého roku. Důsledkem toho není jen příšerná kocovina, která se na slunci rozprostírá tělem jako vetřelec, ale také mnoho nehod. Takovou typickou je topící se kamarád, se kterým si po vytáhnutí dáte panáka červánků (griotka s rumem). 

Typické hlášky

Tradicí na vodě je, že na sebe vodáci navzájem pokřikují „Ahoooj“. Jenže když je posádka pod parou, nikdy neví, kdy je čas skončit. Poslouchat pět hodin „Ahoooj“ stále dokola může být poněkud otravné. Další libůstkou je taková česká klasika. My Češi totiž miluje smát se dvojsmyslům s erotickou tématikou. Jedním z nich je pojem „Udělat se“, který je označením pro nepovedený sjezd jezu.

Falešné trempské písně

Kdybychom měly spočítat, kolik lidí má na řece v daný okamžik hudební sluch, asi by nám k tomu stačily prsty jedné ruky. Alespoň to tak vypadá. Trampské písně, které se s oblibou na vodě pějí, nejsou totiž vůbec jednoduché. V podroušeném stavu je však najednou každý Waldemar Matuška.

Pročištění střev

Nežer to, bude ti blbě!“ Volá vodák na druhého vodáka, který stojí frontu na smažený sýr v 11 dopoledne. „Drž hubu a pádluj,“ volá na něj zcestnou hlášku budoucí „trůnič“, aneb ten, který stráví zbytek cesty v křoví na toaletě.

Reklama