Poslední příspěvek je od čtenářky, která si nepřeje být jmenována, a já její přání respektuji. Příspěvek je to pěkný, tak ho ještě v závěru zveřejňuji.

Pěkný den
Nebudu tu psát obecná moudra, jako že „člověk je tak mlád, na kolik se cítí“, a podobně. Ne vždy to je totiž pravda. Spíš bych chtěla nabídnout druhý pohled na věc.

Nejdu s dobou. Když jsem se čerstvě přehoupla z kategorie náctiletých do kategorie -cet, jsem potkala Muže s velkým M. Nesmělé seznamování v kolektivu, rande, postupné sbližování, ... Klasika, jak to tak studenti mají. Ale my se velmi záhy rozhodli pro svatbu a rodinu. Všechny jsme šokovali, přeci jen jsme ještě neměli dostudováno, neprocestovali jsme svět a nějaká má kariéra byla neskutečně vzdálenou hudbou budoucnosti. Chtěli jsme to mít naopak - nejprve děti, pak kariéra. Abychom se o děti nesnažili, až bude pozdě, abychom se vyhnuli rizikovému těhotenství kvůli pozdnímu věku a dalším komplikacím. Okolí nechápalo, ale byla to naše věc.

Jsme spolu už hodně let, máme vysněné děti, které milujeme. První už jde do školy, druhé čeká (snad) nástup do státní školky. Je pomalu čas pro mou kariéru, no ne? Chyba lávky. Jsem příliš mladá. Mou nevýhodou je, že stále vypadám na dvacet, i když mi je skoro třicet. Vystudovala jsem vysokou školu, při dětech jsem si zvládla rozšířit vzdělání, najít si práci, „vypracovat se“. Nestačí to. V obličeji jsem příliš mladá a lidi mě neberou.

Snažím se podnikat, ale osobní schůzky jsou problém. Přijde tam nějaké mládě, a mnoho lidí se už automaticky staví do pozice „co ta mi tak může říct“. Někteří lidé přechází bez skrupulí k tykání, nebo mě alespoň oslovují křestním jménem. Nehledí na to, jaké výsledky za sebou mám, ale na to, jak vypadám. Nevěří mi, že mám takové či makové zkušenosti a výsledky - vždyť jsem dle nich jen mládě.

Těším se na to, až mi bude víc. Až konečně začnu vypadat na víc než na dvacet. Vidím to kolem sebe - s přibývajícím věkem stoupá člověk na vážnosti v okolí. Co na tom, že mám třeba i vyšší vzdělání než druhý, co na tom, že jsem v něčem lepší. První dojem dělá hodně, a když přijde někdo, kdo vypadá, že sotva vylezl ze školy, úcty a slušnějšího jednání se svou osobou se nedočkám.

Vyšší věk má své výhody, a já bych Vám moc přála, abyste je viděla. Negativa jsou, ale ani těch pozitiv není málo.
Krásné narozeniny a smutky hoďte za hlavu! :)

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Děkuji za přání i za příspěvek.
Já vím, ono se to lehce řekne, ale buďte ráda, že vypadáte, jak vypadáte. Až se budete blížit k padesátce, bude Vám pořád dvacet. To není marné :)
Přeji krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Jak se vyrovnáváte s přibývajícími roky?

 • Berete život tak, jak jde, stejně s tím nic nenaděláte,
  nebo nostalgicky vzpomínáte na dobu, kdy vám bylo dvacet?
 • Chtěla byste se vrátit o několik let zpět,
  nebo naopak, jste ráda za to, kolik vám už je?
 • V čem jste dnes jiná než dejme tomu před dvaceti lety?
 • Kdyby to šlo, udělala byste něco jinak než v mládí?
 • Jak se třeba vyrovnáváte s odchodem dětí?
 • Jste žena, které nevadí sem tam to kilo navíc, nebo se naopak snažíte i nadále hlídat a udržovat se v kondici?
 • Jak?
 • Pociťujete po čtyřicítce už nějaké zdravotní problémy? (zhoršený zrak, bolesti zad, ženské problémy…atd.)
 • Chtěla byste právě teď zastavit čas?
 • Slavíte narozeniny???

Na dnešní ženské téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za vaše příspěvky předem více, než kdy jindy, MOC děkuji.

Dárečky obdrží hned dvě z pisatelek: jedna obdrží dvě volné vstupenky na Ladies Movies Night v pražském paláci Lucerna a druhá Společenskou hru o manželství, u které si dá Café Essense

plakat

hram

Reklama