Televizní obrazovky zahltily různé pořady typu reality show. Nejnovější z nich, Druhou šanci, začne vysílat televize Nova tento čtvrtek 26. února.

Hrdiny pořadu jsou obyčejní lidé, kteří klesli až na samé dno poté, co prožili nejrůznější osobní tragédie, neštěstí, kruté ztráty a krachy. S problémy, které jim přerostly přes hlavu, se sami už nedokázali vypořádat, protože k tomu neměli dostatek sil ani prostředků. „Televize Nova jim podala pomocnou ruku. Dramaturgové a reportéři pořadu Druhá šance s nimi řešili problémy, pomáhali jim realizovat radikální životní změny, našli jim práci či pomohli splatit dluhy, plnili přání, o nichž byli účastnici přesvědčeni, že by jim mohla pomoci najít cestu k lepšímu životu,“ sdělila nám Michaela Fričová, tisková mluvčí TV Nova.

Natáčení probíhalo dva roky, účastníci prošli konkurzem…
„Díky projektu, do něhož byli vybráni v konkurzu, vyrazili na vybranou dovolenou či do lázní, setkali se s vysněnými idoly, řada se podrobila plastickým operacím, které výrazně vylepšily jejich vzhled,“ prozradila Michaela Fričová.

Ve dvanácti příbězích se diváci stanou, podle informací od Michaely Fričové, očitými svědky tří žádostí o ruku, dvou svateb, jednoho křtu a dokonce jednoho porodu. „Během realizace projektu došlo i v zákulisí k nečekaným událostem – jeden z kameramanů se zamiloval do sestry účastnice projektu a po krátké době se vzali, výkonnému producentovi se zase narodila dcera,“ dodává Fričová.

A jaká je cena?
Odhalené soukromí, a to nejen na televizní obrazovce, ale i na internetu, kde budou na stránkách www.nova.cz/druhasance (aktivní od 26. února) publikovány záběry, které se do televizního vysílání nevešly.

Televize Nova chystá i doprovodné aktivity, jako například soutěže o proměnu pomocí kadeřníka a vizážisty, soutěž o plastickou operaci nebo internetové chaty s odborníky.

Na fotografiích hrdinka prvního dílu paní Iveta
Ivetě se zhroutil život, když její devatenáctiletý syn Viktor z nešťastné lásky spáchal sebevraždu. Její dcera čeká miminko a Iveta se rozhodne svůj život od základu změnit. Jak dopadne její životní proměna? To se dozvíte ve čtvrtek 26. února ve 21.20 hodin.

Považujete sledování podobných pořadů za šmírování, nebo dokonce za voyerství? Našla byste odvahu přihlásit se do obdobného typu pořadu? Myslíte, že poskytnutá pomoc stojí za obnažení soukromí? Bála byste se, že takovým odhalením můžete ublížit svému okolí, nebo třeba zneuctít památku mrtvých?

Reklama