Když vejdete do tohoto obchodu, máte pocit, jako byste se ocitla v nějakém luxusním butiku. Však tady také najdete oblečení a doplňky známých světových značek, ale za dostupné ceny. Zkrátka není sekáč jako sekáč.

second hand

Jela jsem tramvají přes Újezd a jen tak ze zvyku koukala po výlohách. Najednou mě mezi těmi přeplácanými , přebarvenými a kýčovitě naaranžovanými lákačkami doslova praštila do očí jedna velice kultivovaná, elegantní a svým způsobem minimalistická. V té rychlosti jsem si stačila všimnout, že je to obchod s módou. Konečně důstojné místo pro luxusní butik, řekla jsem si. Tam se musím zajít podívat. 

Vystoupila jsem na Malostranském náměstí  a vrátila se o pár metrů zpět. Na výloze hezky graficky ztvárněný název Second chance. Že by sekáč? Hm, dobrý název, který má fór. Žádná druhá ruka, ale druhá šance.

second hand

Vešla jsem do malého obchůdku a pozdravila kultivovanou dámu, která se bavila anglicky s nějakým zákazníkem. Interiér a vkus, s jakým je krámeček zařízen, mi zaimponoval.

Využila jsem klidu (nemám ráda, když na mě hned ve dveřích vybafnou, co si přeji) a začala si prohlížet oblečení. Jeden kousek hezčí než druhý. A hlavně úplně jiný, než na jaké jsem zvyklá. Oblečení, boty a doplňky byly jako nové. Žádná zašlá sláva světa, jak to v „sekáčích“, byť sebelepších, bývá. Ty věci byly nošené snad jen jednou, pomyslela jsem si, když jsem se jimi „prohrabovala“, některé možná vůbec.

second hand

„Mohu vám nějak pomoct?“ oslovila mě majitelka obchůdku. Paní Romana, jak jsem později zjistila.

„Ne, já jen tak sonduji, nic konkrétního nesháním, ale zaujala mě vaše výloha, tak jsem si řekla, že se podívám, co tu máte hezkého. A musím vám říct, že jsem mile překvapená. Jestli se vám cokoliv líbí, klidně si to vyzkoušejte. Tenhle černý top má fór, nebo košile s fotografickým tiskem a tyhle kalhoty by se mi na vás také líbily.“

Nabrala jsem si pár věcí a zaplula za závěs. Samé známe značky. Donna Karan, Max Mara, Roberto Kavali, Prada Dolce&Gabbana.

Ani ceny nebyly na omdlení. Košile stála 1800 Kč. Top 900 Kč, kalhoty 2500 Kč. Kdyby mi padly jako ulité, klidně bych si tady nakoupila, protož bych měla záruku, že v tom nikoho jiného nepotkám.

second hand

Ale bohužel, všechno bylo tak o číslo větší.

Nebo možná bohudík, protože jinak jinak zruinovala rodinný rozpočet. S omluvou jsem věci vrátila zpět.

Paní Romana nedala ani náznakem najevo otrávenost, jak to u nás bývá často zvykem, ale nabídla mi, ať přijdu jindy, třeba budu mít větší štěstí.

A to se ví, že jsem přišla. Tentokrát byla v obchodě její kolegyně, stylistka. Hned ve dveřích mě pochválila, jak mi to sluší, a okamžitě mi zvedla náladu, kterou jsem měla asi tak příjemnou jako současné počasí. Tedy pod psa. Požádala jsem ji, zda mě nemohla vyfotit v nějakém modelu. Ochotně souhlasila. Zaujala mě bílá bundička s kožešinou od Roberta Cavalliho, hnědý overal Max Mara a k němu super kombinované lodičky.

second hand

„A ještě tu koženou bundičku zkuste. A k ní třeba tenhle baret.“ Koukla znaleckým okem.

A tak jsme zkoušely, kombinovaly, já trochu prkenně pózovala, ale bylo to moc zábavné.

Napřed jsem si myslela, že se tam zdržím tak půl hoďky, ale nakonec z toho byly dvě hodiny a možná bych takhle dokázala blbnout až do večera, ale bohužel mě tlačil čas.

Nakonec jsem si z obchůdku odnesla skvělý zážitek, baret a přesvědčení, že se tam určitě brzy vrátím. Třeba bych mohla dát druhou šanci té úžasné kombinéze, která mi od té doby pěkně leží v hlavě.

Reklama