62417287ed15ccl.jpg
Foto se souhlasem Netflix (Liam Daniel)

Móda, která v seriálu dominuje, kombinuje prvky regentské éry v Británii s těmi moderními. Kostýmní designérka první řady Ellen Mirojnick magazínu Vogue prozradila, že z minulosti převzala siluety a střihy a ze současnosti látky a barevnou paletu. V podobném duchu jsou i modely druhé série, za které je zodpovědná Sophie Canale.

Kostýmy jsou velmi propracované a rozhodně nejsou šité horkou jehlou. Herečka Charithra Chandran, která se divákům představila jako Edwina Sharma, uvedla pro People, že proces od návrhu po realizaci kostýmu trvá asi čtyřicet dní. Když si vyzkoušela první seriálové šaty, byla z toho prý velmi dojatá.

624172c413a35cl.jpg
Foto se souhlasem Netflix (Liam Daniel)

V první sérii se před kameru dostalo asi pět tisíc kostýmů, které sestávaly z 7 500 kusů oblečení a doplňků, jako jsou klobouky či šály. Z tohoto počtu vynesla 104 kostýmů hlavní hvězda první řady Daphne Bridgerton v podání herečky Phoebe Dynevor.

V rámci druhé řady bylo jen pro okruh hlavních hrdinek vytvořeno 700 kostýmů a 146 z nich bylo použito už v první epizodě. Do tohoto počtu ovšem nejsou započítány všechny položky, jako rukavičky a další doplňky. Diváci jsou svědky čtyř plesových scén, přičemž každá z nich se, co se oblečení týče, drží určitého tématu.

Prostřednictvím oblečení zaznamenala kostýmní návrhářka také vývoj jednotlivých postav. Například Kate Sharma hraná Simone Ashley se zpočátku objevuje v tmavších a těžších tkaninách, což jí má dodávat upnutější vzhled. Postupem času, jak se Kate díky lásce uvolňuje, jsou ovšem barvy světlejší a materiály lehčí. Výšivky jsou také inspirované indickou kulturou, protože Simone má indické kořeny.  

První řada proslula kromě módy svými odvážnými sexuálními scénami a u druhé se předpokládalo, že na tento trend naváže. Milostných scén je ovšem ve druhé řadě pomálu. Diváci, které zajímají hlavně pikantnosti, tedy budou pravděpodobně zklamaní. 

Zdroje: Vogue, People, Popsugar, Netflix