Hezký den přeji,

já hlasuji všema deseti pro film SATURNIN, který natočil režisér Věrčák. Už jako dítě, když jsem knihu od Zdeňka Jirotky o příbězích svérázného Saturnina dostala k Vánocům, jsem si ji moc oblíbila. Když jsem byla smutná, nebo mi nebylo do povídání, jsem tuto knihu otevřela a hned jsem se ocitla v jiném světě.

Vždycky jsem si přála, aby kniha byla zfilmována. Konečně jsem se v r. 1994 dočkala. Byla jsem celá napnutá, jaké že herecké obsazení bude. Oldřicha Víznera jsem znala z jiných filmů a upřímně řečeno, nedovedla jsem si ho představit jako uhlazeného sluhu s kamennou tváří. Při shlédnutí filmu jsem se neubránila slzám smíchu, když jsem viděla, s jakou grácií a suchým anglickým humorem tuto postavu zvládl. Také jsem byla zvědavá na postavu Jiřího - mladého gentlemana, který za pomocí právě Saturnina se pokouší získat dívku svého srdce. To, že ho hrál Ondřej Havelka, jsem byla moc ráda. Znala jsem ho jenom jako vynikajícího zpěváka starých prvorepublikových hitů. Taktéž postava tety Kateřiny mi připadala, že jí psal pan Jirotka herečce Janě Synkové na tělo. Bylo roztomilé poslouchat a dívat na „rozhovory" Saturnina s Kateřinou.

Myslím si, že i samotní Angličané by se rozplakali na tzv. černým anglickým humorem celého filmu, a kdyby jednou chtěli natočit „svého" Saturnina, museli by si brát „mustr" právě z tohoto českého.

Doufám, že mě v hlasování o tomto filmu podpoří více lidí.

Zdraví Januše

Januše, moc děkujeme za vyčerpávající rozbor díla. Už jsem Saturnina dlouho nečetla, naposled ještě ve škole, budu si ho muset zase přečíst. Dostala jsem na něj hroznou chuť. A tady zase malá ukázka. Simona

Jaký český film zaujal vás, milé čtenářky? Napište nám svou nominaci a důvody proč se vám líbí právě ten vyvolený. Tři DVD českého filmu Protektor čekají!

My čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama