62655e5b68c8dcl.jpg
Foto: Shutterstock

Studie zveřejněná v Obesity Science & Practice Journal zkoumala data od více než 1800 účastníků ve věku 40 až 79 let a zaměřila se na stavbu jejich těla v souvislosti s konzumací alkoholu. Výsledkem je potvrzení ironického tvrzení, že pivo dělá hezká těla.

Studie totiž zjistila, že lidé, kteří při pití alkoholu dávali přednost červenému vínu, měli menší množství vnitřního tuku. Ten obaluje orgány a je spojený se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Lidé konzumující pivo a lihoviny na tom byli podstatně hůře. I když do toho může vstupovat řada dalších faktorů. Například to, že pijáci červeného vína ho mohou konzumovat méně než fanoušci jiných typů alkoholických nápojů apod.

Odbornice na výživu Rhiannon Lambert pro magazín Insider uvedla, že jakýkoli alkohol, tedy i červené víno, by měli lidé konzumovat jen v omezeném množství. Zároveň ale poukázala na skutečnost, že červené víno obsahuje sloučeniny zvané polyfenoly, které mají antioxidační a protizánětlivé účinky a schopnost působit tak proti rozvoji kardiovaskulárních onemocnění či neurodegenerativních poruch.

Zdroje: Insider, Obesity Sciene and Practice

Reklama