KlatovyDrůbežářský závod Klatovy je druhým největším zpracovatelem kuřecího masa a výrobce uzenin z kuřecího masa v České republice. Nejmodernější světové technologie používané při výrobě a produkty, které získaly řadu ocenění, jej řadí ke špičce českého masného a uzenářského průmyslu a jsou důkazem, že kvalita českých potravin směle konkuruje potravinářským závodům v zemích EU.

Stěžejním produktem Drůbežářského závodu Klatovy je chlazené (čerstvé) a mražené kuřecí maso. Nedílnou součást výroby dnes tvoří uzeniny (salámy, šunky, uzená masa, drobně sekané masné výrobky, tlačenky a aspiky), polotovary a tradičně již každé léto výrobky pro grilovací sezónu, které jsou plně bez chemických aditiv, tedy na bázi přírodních barviv a konzervantů.

Odpovědnost, investice, modernizace

Závod dlouhodobě investuje do modernizace chovů živých kuřat a výstavby nových hal a spolupracuje pouze s prověřenými a osvědčenými dodavateli. Drůbež pochází výhradně z českých uzavřených chovů a její zpracování probíhá při zachování vysokého technologického a hygienického standardu v rámci celé výroby. V posledních letech vyšel Drůbežářský závod Klatovy vstříc požadavkům zákazníků a po náročném testování a vývoji odpověděl na současný trend zdravého životního stylu výrobou uzenin, marinovaných mas a marinád, které jsou zcela bez chemických aditiv.

Klatovy

Nelehká cesta ke zdravějším uzeninám a nová řada výrobků „bez E“

Pro uvedení nové řady „bez E“ musel Drůbežářský závod Klatovy a.s. propojit stanovený požadavek na výrobek, při jehož výrobě by se nepoužíval drůbeží separát, syntetická potravinářská aditiva a alergeny, spolu s mikrobiologickými, texturními a senzorickými parametry a udržitelnou cenou výrobku. Tento nelehký úkol se ve spolupráci s českými a německými technology společnosti RAPS po celé řadě testů a provozních zkoušek podařilo splnit. Část výrobních testů se uskutečnila i v technologické dílně Ústavu hygieny a technologie masa VFU (Veterinární a farmaceutické univerzity) Brno, kde probíhaly i některé další analýzy. Výsledkem technologických zkoušek se postupně stala nová řada výrobků „bez E“, mezi něž patří uzeniny, marinované výrobky určené ke grilování a marinády.

Mezi uzeninami této řady jednoznačně vedou Kuřecí dětské párky „bez E a patří k oceňovaným a prověřeným výrobkům. V roce 2011 se staly vítězi v soutěži Regionální potravina v kategorii masné výrobky. V této řadě výrobků nalezneme i Kuřecí párky Extra „bez E“, Kuřecí Junior „bez E“, Kuřecí šunka „bez E“ a Kuřecí grilovací klobásky „bez E“.

Klatovy

Hlavní novinkou letošní grilovací sezóny jsou jemně pikantní KlatovyKuřecí ďábelské párečky s příchutí Chorizo. Jde o poctivý výrobek s 90% obsahem kuřecího masa z prsních a stehenních řízků, které jsou vhodné nejen na gril, ale i jednoduchý ohřev.  

V nabídce marinovaných výrobků, které jsou vhodné zejména na gril, nalezneme Kuřecí marinované díly s kostí a bez kosti, které jsou vyrobené z kuřecího masa bez použití syntetických aditiv alergenních složek, jejichž místo zaujaly čistě přírodní látky.

 

Mezi nejúspěšnější a nejoblíbenější marinády řady „bez E“ patří Brusinková marináda. Dlouhá léta používanou, oblíbenou a nyní obměněnou marinádou s novým složením je Marináda Green Herbs. Oblíbené jsou také běžné marinády jako například Čardáš, Texas, Flamengo nebo Pepř. V loňském roce byla do portfolia zařazena marináda s velmi zajímavou chutí - Mango Chilli s jemně nasládlou pikantní chutí. Zajímavým produktem je špíz z prsních řízků s datlí s chutí této marinády.

Reklama