Stejně jako v předchozích řadách, i v nové sérii pořadu Jste to, co jíte mohou diváci sledovat, jak se adeptům shazování nadbytečných kil dařilo, či naopak nedařilo, a jakých návyků a zlozvyků se museli zbavit. Průvodci pořadu a rádci soutěžících se opět stali drsná doktorka Kateřina Cajthamlová a inženýr Petr Havlíček.

Pomalý rozjezd? Ani náhodou!

Eva a Cajthamlová

První účastnicí nové série je paní Eva Košařová (62 let). Eva je aktivní důchodkyně, držitelka několika rekordů - je nejrychlejší Češkou: v závodním autě dosáhla rychlosti 300km/h, dále se svým vozem dokázala jet pozadu devatenáctikilometrovou trasu Lipence - Václavák, a to přes 17 křižovatek, nakonec zvládla hrát na piano nonstop 24 hodin jednu skladbu, celkem 1750 krát.

Eva nadváhou nikdy netrpěla a byla vždy štíhlá. Ve čtyřiceti letech však přestala kouřit a začala chuť po cigaretě zahánět přejídáním, a tak asi za dvanáct let přibrala přes padesát kilo. Eva má o jedenáct let mladšího muže Vendu, který je zástupcem ředitele na střední škole. I on byl jedním z hlavních důvodů, proč se do pořadu Jste to, co jíte rozhodla přihlásit, protože by pro něj byla ráda tak přitažlivá jako kdysi.

Ve volném čase hraje Eva s kapelou na basu a s mužem doma muzicíruje a skládá písně, které zpívají svým přátelům. V současné době v jejích textech často převládá tematika hubnutí.

Zdravotní stav je další Evinou motivací ke zhubnutí - má totiž vysoký krevní tlak, a v loňském roce byla dokonce kvůli tomu hospitalizována v nemocnici. To ji vyděsilo - a rozhodla se pro změnu životního stylu, proto se přihlásila do pořadu. Mezi její největší stravovací hříchy se řadí omáčky všeho druhu a chorobná láska ke zmrzlině, kterou dokáže jíst opravdu denně. Během celého dne Eva zbaští poměrně hodně cukru. Petr Havlíček to přepočítal na neuvěřitelných 44 kostek cukru denně.

  • První díl této řady můžete sledovat ve čtvrtek 3. září ve 21.20 na Primě.

Sledujete tento pořad? Přijde vám doktorka Cajthamlová drsná, nebo spravedlivá? Myslíte si, že mají účastníci pořadu skutečně šanci zhubnout, anebo je jejich snažení jen chvilková záležitost před kamerou? A jaká je vaše denní spotřeba cukru?

Reklama