Seriál z dílny BBC Na mušce v originále Killing Eve má zatím dvě řady a u diváků slaví úspěchy. Jde o špionážní a zároveň komediální drama postavené zejména na výkonech hlavních hereček.

Postavu tajné agentky Eve hraje Sandra Oh známá například ze seriálu Chirurgové. Elegantní a vychytralou nájemnou vražedkyni Villanelle ztvárňuje herečka Jodie Comer. Ty se společně oddávají zábavné hře na kočku a na myš, přičemž si své role pravidelně střídají.

Co ovšem kromě děje stojí jednoznačně za zmínku, jsou módní kreace, které se v seriálu objevují. Každou řadu měla na starosti jiná kostymérka, ale obě stojí za to. Stylingu první řady se ujala Phoebe de Gaye a druhé Charlotte Mitchell.

Jedním ze zapamatovatelných kousků bylo chlapecké pyžamo, ve kterém se Villanelle objevila v prvním díle druhé sezóny. Bylo vyrobené na zakázku. Komiksové popisky by určitě přišly cool nejednomu dítěti, ale ani Villanelle v něm nevypadala zle.

V páté epizodě druhé řady sehrály hlavní roli dlouhé černé šaty. Původně mělo jít o malé černé, ale kostymérka se rozhodla, že chce do scény vnést více dramatičnosti a našla tak v online aukci kousek z dílny návrháře Alexandera McQueena.

Jednou z věcí, která charakterizuje styl Villanelle, jsou romantické kousky zkombinované s drsnějšími prvky. Základem pro její práci je totiž pohodlná obuv. Často tak obouvá bagančata. To ovšem neznamená, že zbytek outfitu musí být na sportovní vlně.

Na jízdu na motorce oblékla džínové kraťasy Paige, tyrkysovou halenku Chloé a černé Martensky.

S růžovými šaty značky Molly Goddard ve stylu cukrové vaty zajímavě kontrastují černé boty Balenciaga.

Romantické blankytné šaty, ve kterých si Villanelle vyšla na zahradní párty, jsou od Burberry. Ani k nim si vražedkyně neobula žádné lodičky.

Hodně prostoru dostávají v seriálu také kalhotové kostýmy v pánském stylu. Ten na fotce kostymérka rozbila růžovou halenkou.

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama