Spousta chovatelů psů a koček chrání své poklady před vnějšími parazity, jako jsou třeba blechy či klíšťata. Zapomínat by se však nemělo ani na ty vnitřní, neboli endoparazity, kteří je dokáží také pěkně potrápit.  Tento problém by rozhodně neměl být brán na lehkou váhu. Důraz je potřeba klást především na prevenci, která je jistě snazší, než řešení nepříjemných následků. Právě proto byl vyvinut účinný přípravek Drontal, který vašemu psovi či kočce pomůže endoparazity pokořit.

Drontal Ochranu nezbytně potřebují už ti nejmenší – štěňata a mladí psi, pro které je určen přípravek k odčervení Drontal Junior. Můžete ho dávkovat preventivně, ale také ho lze použít k léčbě nepříjemností, které napáchali oblí červi, škrkavky, tenkohlavci či měchovci. Že už jen názvy těchto živočichů ve vás vzbuzují hrůzu? Dopřejte vašemu miláčkovi, aby ani nevěděl o tom, že existují. U štěňátek je někdy velmi obtížné docílit toho, aby přípravek pozřeli. Drontal Junior je však vyroben ve formě růžové tekutiny - suspenze, která bude pro vašeho mazlíčka chutná. Předností je, že ho můžete dávkovat nejen přímo do tlamy, ale i jako součást potravy, což bude v mnoha případech pohodlnější a jednodušší pro obě strany. Co se týká frekvence dávkování, odčervování probíhá jednorázově v daných intervalech. Vždy je potřeba se řídit dávkovacím pravidlem: 1 ml Drontal preparátu na 1 kg hmotnosti.

Pokud je váš pes již odrostlejší, můžete zvolit ochucené tablety s lákavou masovou příchutí Drontal Plus, jež účinně ochrání jeho zažívací trakt před všemi druhy červů, jako jsou kupříkladu škrkavky a tasemnice. Váš pejsek jistě ocení, že díky masové příchuti je chutné i to, co je zdraví prospěšné. Pokud máte doma březí fenu, neberte na lehkou váhu doporučené dávkování, kdy na 10 kg váhy zvířete připadá jedna tableta. Přípravek vás neochudí o čas, který společně trávíte, jelikož se dávkuje jen jednou za tři měsíce.

Pro chovatele velkých plemen je ideální Drontal Plus 35 kg, který je dostupný rovněž ve formě ochucených masových tablet, takže již nebude muset při podávání Drontal přípravku se svým psem „zápasit“. Tablety jsou uzpůsobeny tak, aby i velkým jedincům poskytly dostatečně silnou a efektivní ochranu před vnitřními parazity. Navíc se vyznačují léčebnými účinky proti oblým a plochým červům. Jen by se tento přípravek neměl používat během období gravidity feny.

Výrobci neopomněli ani kočky a koťata. Tablety Drontal pro kočky zajišťují prevenci i léčbu endoparazitů, které přípravek zneškodní. Dospělým kočkám zabezpečíme účinné odčervení podáním 1 tablety na 4 kg její váhy, a to jednorázově každé 3 měsíce. U koťat se řiďte dle dávkovacího schématu. Ani v tomto případě není vhodné přípravek používat, pokud je kočka březí.

Reklama