V poslední době jste si jistě všimli přibývajících případů, kdy řídí lidé pod vlivem drog. Ještě mám čerstvě v paměti náhodu, kdy mladík pod vlivem pervitinu zabil mladou policistku a matku dvou malých dětí.

sd

Přijde mi, jako by se s řidiči, kteří jezdí pod vlivem omamných látek, roztrhl pytel. Stále slyším, jak se někdo vyboural a byl mu zjištěn v krvi alkohol, či měl pozitivní test na drogy. Mě jako řidičku to dost zaráží, za prvé proč to tito jedinci dělají, jestli to snad považují za nějakou těžkou frajeřinu, a proč naši zákonodárci s tím konečně už nezačnou něco dělat?

Mě osobně by v životě nenapadlo sednout za volant i po jednom malém panáčku. Pak se stane nějaké neštěstí, a já budu mít na krku smrt nevinné osoby? Jenže to je možná mnou, že patřím do té rozumnější kategorie, nebo si to alespoň myslím. Co je ale opravdu zarážející, že nedávno jsem viděla zprávy, kdy zase chytli někoho pod vlivem, který měl i zákaz řízení, a prostě s ním nic nedělají!

Ono kdyby na to byl zákon, že například i po nadýchání 0.5 promile půjde na tři měsíce natvrdo do vězení, tak by si to každý hodně rychle rozmyslel, to samé s těmi, co požili nějakou drogu. Jenže místo toho, aby politici řešili podstatnější věci, řeší daň ze životního stylu, jak úsměvné!

Jaký názor máte na tyto „řidiče“ vy?

Reklama